CHP Çayırova Meclis Üyelerinden Önerge

CHP Çayırova Belediye Meclis üyeleri, Çayırova Belediye meclis toplantısında  bir önerge vererek, geçtiğimiz aylarda  Çayırova’da yeni imar uygulaması yapılan Şekerpınar bölgesinde adına çok sayıda tapu kaydı çıkan , kendisine Belediye..

CHP Çayırova Meclis Üyelerinden Önerge

CHP Çayırova Belediye Meclis üyeleri, Çayırova Belediye meclis toplantısında  bir önerge vererek, geçtiğimiz aylarda  Çayırova’da yeni imar uygulaması yapılan Şekerpınar bölgesinde adına çok sayıda tapu kaydı çıkan , kendisine Belediye encümen kararı ile düşük fiyattan Belediye’ye ait arsa  hisseleri satılan imardan sorumlu Belediye Başkan yardımcısı Refik Tartar’ı sordu.

REFİK TARTAR’IN HUKUKİ DURUMU NEDİR?

CHP Çayırova İlçe Başkanlığı tarafından , Çayırova Belediye Başkan yardımcısı Refik Tartar’ın Şekerpınar 5. Bölgede adına çok sayıda tapu kaydı bulunduğu  ve Belediye hisselerinin düşük fiyattan bu kişiye satıldığı, tapu kayıtları ve belgelerle gündeme getirilmişti. Olayın açığa çıkması ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündeme getirilmesinden sonra , Refik Tartar yapılan işlemlerin doğru ve etik olmadığı gerekçesi ile görevden alındığı açıklanmıştı. CHP Belediye Meclis üyeleri verdikleri önerge ile Belediye Başkanı Şevki Demirci Tarafından görevden alındı açıklaması yapılan Refik Tartar’ın    hukuki durumunu sordu.Meclis Üyeleri Meclis Başkanlığına verdikleri önergede,

1-Refik Tartar açığa mı alınmıştır,

2-Yasal izin hakkınımı kullanmaktadır?

3- Belediye Başkan yardımcısı kadrosu devam etmekte midir? Sorularını sorarak yazılı cevap talep ettiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL