Manşetler Surmanset

CHP’den Çelenkli Anma

CHP Gebze İlçe Başkanlığı 15 Temmuz Darbe girişiminde şehit ve gazi olanlar için çelenk sunma töreni gerçekleştirdi. Çelenk sunma törenine CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, İlçe Gençlik Kolları Başkanı..

CHP’den Çelenkli Anma

CHP Gebze İlçe Başkanlığı 15 Temmuz Darbe girişiminde şehit ve gazi olanlar için çelenk sunma töreni gerçekleştirdi. Çelenk sunma törenine CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Esener Eşsiz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Ülker Yiğit ile partililer katıldı. Atatürk anıtına CHP Gebze İlçe Başkanlığı adına çelengi İlçe Başkanı Recep Dursun ile İlçe Kadın Kolları Başkanı Ülker yiğit ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Esener Eşsiz sundu.

Çelenk sunumunun ardından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

Tüm askeri ve sivil darbeleri olduğu gibi Cumhuriyete, Atatürk Devrimlerine, demokrasiye ve milletimize karşı yapılmış darbe girişimini şiddetle ve nefretle lanetliyoruz.

Bu darbe girişiminde canlarını hiçe sayarak,gövdelerini siper ederek darbecilere karşı mücadele veren,parlamenter demokrasisine sahip çıkan ve bu uğurda hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet,milletimize sabır ve başsağlığı ile gazilerimize Şifalar diliyoruz.

Şehitlerimizin kabrinde huzurlu olması,insanlık suçu olan darbeyi yapanlar, darbecileri destekleyenler, darbeye zemin hazırlayanlar ile yardım ve yataklık edenlerin hukuk önünde hesap vermeleri ile mümkündür.

Kanlı darbeci FETÖ’ye devletin kurumlarını teslim edenler, darbecilerin palazlanmasına sağlayanlarda adil bir şekilde hukuk önünde hesabını vermelidir.

İktidar içindeki FETÖ hainlerini temizlemedikçe,hesabını sormadıkça şehitlerimiz kabrinde rahat olamayacaklardır.

Darbecilerin temizlenmesi için ilan edilen OHAL ile amacından sapılarak tüm muhaliflerin tasfiyesi ve işçi sınıfının örgütlenme ve hak mücadelesine karşı silah olarak kullanılmasından derhal vazgeçilmelidir.

Darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmayan AKP iktidarı şehit ve gazilerimizin vebalini taşıyacaktır.

Bir insanın en değerli şeyi olan canından ve bedeninden vazgeçerek,Cumhuriyet ve parlamenter demokrasi için kendini feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı minnetle anıyoruz.Saygılarımızla…
CHP GEBZE İLÇE BAŞKANLIĞI

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL