Çiler “Tarafsız ve ilkeli bir anlayış içerinde”

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler 24 Temmuz Gazeteciler Ve Basın Bayramı Dolayısıyla Açıklamada Bulundu. Kalemleriyle tarafsız ve doğru bilgiyi en kısa sürede bizlere ulaştırma gibi hayati önem..

Çiler “Tarafsız ve ilkeli bir anlayış içerinde”

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler 24 Temmuz Gazeteciler Ve Basın Bayramı Dolayısıyla Açıklamada Bulundu.

Kalemleriyle tarafsız ve doğru bilgiyi en kısa sürede bizlere ulaştırma gibi hayati önem taşıyan bir görev üstlenen tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’ nı kutluyorum.

        İçinde bulunduğumuz iletişim çağında, kitle iletişim araçlarının gelişimi ile birlikte gücü ve etkinliği her geçen gün biraz daha artan basın kuruluşlarımız ve gazetecilerimiz; toplumun her türlü sorunlarının, ülke gündemine ilişkin gelişmelerin ve haberlerin kamuoyuna duyurulmasında tarafsızca aracı olmaktadırlar. Ulusal basınımızın yanı sıra, bölgemizde bulunan yerel basınımızın mensuplarının da bu görevi yerine getirmek için her haber kaynağına fedakarca ulaşmaya çalışmaları, bölgemizin tüm sorunlarını çözmek ve daha güzele ulaşmak için gayret içinde olmaları bizlere güç veriyor.

Basın mensuplarımızın üzerine düşen en önemli görevlerden biri; toplumsal değerlere saygılı, milli, ahlaki, insani değerlere sahip çıkarak, kişi hak ve özgürlüklerini koruyup gözetmeyi temel görev sayarak kitle iletişimine katkı sağlamaktır.

Bu düşüncelerle, mesai kavramı gözetmeksizin gecesini gündüzüne katarak çalışan başta yerel basınımız olmak üzere, kamuoyunu bilgilendirme görevini 111 yıl önce sansürün kaldırılmasıyla başarıyla yürüten yazılı, görsel ve işitsel basınımızın tüm mensuplarına başarılarının devamını diler, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı özverili, tarafsız ve ilkeli bir anlayış içerinde çalışacaklarına tüm kalbimle inanarak, sevgilerimi sunarım.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL