Ekonomi Genel Güncel İzmit Manşetler Yaşam

Çoban ‘kararı samimi bulmuyoruz’

TÜRK BÜRO SEN Kocaeli Şubesi Başkanı Cihat Çoban’ın Basın  Duyurusu   Büro Memur-Sen, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, görevde yükselme, kadro, fazla mesai, tazminatlar, 3600 ve ikramiye gibi konularda yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi..

Çoban ‘kararı samimi bulmuyoruz’

TÜRK BÜRO SEN Kocaeli Şubesi Başkanı Cihat Çoban’ın Basın  Duyurusu

 

Büro Memur-Sen, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, görevde yükselme, kadro, fazla mesai, tazminatlar, 3600 ve ikramiye gibi konularda yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi talebi ile gelecek hafta eylem yapma kararı aldıklarını açıkladı. Sendika üyeleri, SGK’ya çalışanların beklentileri ile ilgili dilekçe verme, işe 2 saat geç gitme ve 2 saat erken çıkma, 4 saat iş bırakma gibi eylemler yapacak.

Büro Memur-Sen’in eylem kararına Türk Büro Sen Kocaeli Şube Başkanı Cihat Çobandan tepki geldi. Çoban kararı maksatlı, manidar bulduklarını ve samimi bulmadıklarını söyledi. Değerli SGK çalışanı üyelerimize; Büro işkolunda genel yetkili sendika, ülkemizde sosyal güvenlik haftası olarak kutlanılan, 16-20 tarihleri arasında, SGK işyerlerinde bir takım eylemler kararı aldığını duyurmuştur. Öncelikle, kamu görevlilerinin lehine olan, her türlü eylem ve gelişmeyi destekleyeceğimizi ifade ediyor, adı geçen sendikanın eylem kararı ile ilgili, aşağıdaki sorularımıza cevap arıyoruz.

1-SGK çalışanlarının da içinde yer aldığı, bütün kamu görevlileri, yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı altında ezilirken, eylem kararı niçin sadece SGK için alınmıştır.?

2-SGK çalışanlarının da içinde yer aldığı büro iş kolunda yetkili olan, sadece SGK işyerlerinde eylem kararı alan, adı geçen sendika, Ağustos 2021 ayındaki toplu sözleşme masasında, SGK ve büro iş kolu çalışanları için, hangi hakları talep etmiştir?

3-Ağustos 2021 ayındaki toplu sözleşme sürecine giderken, gerek sendikamız Türkiye Kamu Sen’in, gerek genel kamuoyunun, yüksek enflasyon tehlikesi uyarılarına rağmen, SGK ve diğer kamu çalışanları için %5 zamma imza atanların, bugün SGK çalışanlarına, hangi yüzle eylem kararı aldıklarını, merak ediyor, SGK çalışanlarımızın bu soruyu ilgili sendikaya sormalarını bekliyoruz.

4-Tüm Kamu çalışanları yüksek enflasyon ve hayat pahalığın altında inim inim inlerken, bunları dile getirilecek makam ve irade belli iken, sadece SGK işyerlerini ve çalışanlarını kapsayan eylem kararının, kurum ve işyeri bazında maksatlı, manidar buluyor, inandırıcı ve samimi bulmuyoruz.

5-SGK çalışanları, kendisini toplu sözleşme masasında satanları görüp, yönünü Türk Büro Sen’e çevirdiği için,  SGK işyerlerinde, amacı ve maksadı SGK çalışanlarının hakkını aramak olmayan, eylem kararlarını;  samimi ve dürüst bir karar olarak görmediğimiz için,

6-Yukarida açıklamaya çalıştığımız sebeplerle, adı geçen sendikanın eylemlerine katılmayacağımızı, desteklemediğimizi ifade ediyor, kendilerine naçizane “siyah yerine, sarı rengi” tavsiye ediyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL