Dünya Güncel Manşetler Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vatikan’da Papa Franciscus görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Papa Franciscus’un davetlisi olarak gittiği Vatikan’da Apostol Sarayı önünde törenle karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, San Damaso Kapısı’nda Papalık İkametgah Valisi Başpiskopos Georg Ganswein..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vatikan’da Papa Franciscus görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Papa Franciscus’un davetlisi olarak gittiği Vatikan’da Apostol Sarayı önünde törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, San Damaso Kapısı’nda Papalık İkametgah Valisi Başpiskopos Georg Ganswein tarafından karşılandı. Karşılama töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Papa Franciscus ile baş başa görüşmeye geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Papa Franciscus’la gerçekleştirdiği baş başa görüşmenin ardından, Vatikan Devlet Sekreteri Kardinal Pietro Parolin’i kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Papa Franciscus, basın mensupları önünde el sıkışarak, baş başa görüşmenin yapıldığı kütüphane salonuna geçti.

Gazetecilerin görüntü almasının ardından, baş başa görüşme basına kapalı şekilde gerçekleşti. Görüşme, 1 saat sürdü.

Görüşmede, ABD yönetimine Kudüs kararının uygulamaya geçirilmemesi yönünde telkinleri sürdürmenin önemine değinildiği bildirildi.

59 yılın ardından ilk ziyaret

59 yılın ardından  Vatikan’a ilk resmi ziyareti gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Papa Francis’le yaptığı görüşmenin ardından, Vatikan Devlet Sekreteri (Başbakan) Kardinal Pietro Parolin’le de bir görüşme gerçekleştirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL