Genel Güncel Manşetler Sağlık

Darıca Farabi Devlet Hastanesinde Kalite ve Verimlilik Değerlendirmesi

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri/İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanlığı tarafından Darıca Farabi Devlet Hastanesinde Kalite ve Verimlilik Değerlendirmesi yapıldı.    Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri/İlaç ve Tıbbi Cihaz..

Darıca Farabi Devlet Hastanesinde Kalite ve Verimlilik Değerlendirmesi

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri/İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanlığı tarafından Darıca Farabi Devlet Hastanesinde Kalite ve Verimlilik Değerlendirmesi yapıldı.

   Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri/İlaç ve Tıbbi Cihaz Başkanlığı Verimlilik ve Kalite Birimi tarafından yapılan denetimde kurumun strateji ve hedefleri doğrultusunda; verimlilik değerlendirme kriterleri, kaynak kullanımının ve hizmet sunumunun etkinlik ve verimliliğini değerlendirerek, yapılması gerekenler tespit edilerek bu doğrultuda gerekli olan çalışmalar belirlendi.

    Denetim kapsamda sağlık hizmeti verilen alanlar, poliklinikler, servisler, ameliyathane, eczane, röntgen, laboratuvar, arşiv, medikal depo,  idari, mali, lojistik alanları denetimden geçmiştir.

    Başarılı geçen bir denetim sonrası açıklama yapan Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş  “Amacımız etkin, etkili, verimli ve kaliteli sağlık hizmeti sunumu sağlamak, uygulamaları sürekli iyileştirmek, geliştirmek ve başarıyı artırmaktır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL