Darıca sahilinde halk plajı

Çevreye yaptığı yatırımlarla “Sanayi” algısını yıkan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Darıca’da askeriyeden alınan alanın sahil kısmını vatandaşların hizmetine açtı. Çevre düzenlemesi yapılarak 15 Temmuz Demokrasi, Milli Birlik ve Beraberlik gününde hizmete..

Darıca sahilinde halk plajı

Çevreye yaptığı yatırımlarla “Sanayi” algısını yıkan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Darıca’da askeriyeden alınan alanın sahil kısmını vatandaşların hizmetine açtı. Çevre düzenlemesi yapılarak 15 Temmuz Demokrasi, Milli Birlik ve Beraberlik gününde hizmete açılan sahil parkına, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın talimatıyla halk plajı yapıldı. 

HALK PLAJI YAPILDI

2018 yılında yapılan anlaşma ile 930 dönümlük Darıca Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Kışlası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yoğun ve hummalı çalışmaları sonucunda tamamlanan sahil kesimi, yeşil alanlar, sosyal tesisler, kafeler ve diğer kentsel donatılar ile 15 Temmuz Demokrasi, Milli Birlik ve Beraberlik günün vatandaşların hizmetine açıldı. Bölgenin cazibe merkezi olmaya aday olan Darıca Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı’nın tek eksiği olan halk plajı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın talimatıyla tamamlandı. 

2 CANKURTARAN GÖREVLENDİRİLDİ

Darıca Şehit er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkının 1. etap düzenlemesiyle oluşturulan kumsallar ekipler tarafından değerlendirildi. Sahil Parkının iç kısmında bulunan orta küçük plaj gerekli düzenlemeler yapılarak vatandaşların hizmetine açıldı. Halk plajında vatandaşların can güvenliği için 1.50 metre kadar olan kısmı, emniyet mantarlarıyla işaretlendi. Plaja ikaz tabelaları konularak sertifikalı 2 cankurtaran görevlendirildi. 

İKAZ TABELALARI ASILDI

Sahil Parkının doğu kısmında bulunan uzun sahil şeridi, aniden derinleştiği ve güvenli plaj özellikleri taşımadığı için hizmete açılmadı. Yüzmenin yasak ve tehlikeli olduğuna dair ikaz tabelaları sahil parkına yerleştirildi. 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL