Genel Güncel Manşetler Spor

DARICA’DA HEDEF AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye şampiyonu olarak ülkemizi Kosova’da yapılacak olan Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nda temsil etmeye hak kazanan Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü Büyük Bayan Kata Takımı, Kulüp Başkanı Mustafa..

DARICA’DA HEDEF AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye şampiyonu olarak ülkemizi Kosova’da yapılacak olan Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nda temsil etmeye hak kazanan Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü Büyük Bayan Kata Takımı, Kulüp Başkanı Mustafa Öztürk’le birlikte Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ı makamında ziyaret etti.

Meryem Mazlum, Hatice Başkaya ve Ayca Düzgel’den oluşan Büyük Bayan Takım Kata takımı mayıs ayında Muğla’nın Fethiye ilçesinde yapılan ve 21 İl’den 59 Kulübün mücadele ettiği turnuvada Darıca’ya ilk Kulüpler Türkiye Şampiyonluğu’nu kazandırırken, 01-04 Haziran tarihlerinde Kosova’da yapılacak Avrupa Kulüpler Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmıştı.

ATLETİZM VE KARATE’DE MARKA OLDUK

Elde ettikleri başarıdan dolayı sporcuları tebrik eden Başkan Karabacak, “Türkiye Şampiyonu olmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederek, “atletizm sporunun ardından kısa sürede önemli başarılar elde ettiğimiz karate branşında da Darıca marka şehirler arasına adını yazdırma adına önemli mesafe kat etti. Kulüp başkanından sporcusuna kadar emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kosova’da yapılacak olan Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nda da ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek madalyayla ülkemize döneceğinizden şüphemiz yoktur. Başşarılarınıız devamını diliyorum.” diyerek sporcuları tebrik etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL