28 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 127.651
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.209
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 76
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.511
Eğitim Genel Güncel Manşetler Yaşam

Demirci,Bilgievi Öğrencileri ile Kitap Okuma Etkinliğinde Buluştu

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Akse Meydan Semt Konağında özel olarak tasarlanmış sedirli salonda gerçekleştirilen kitap okuma etkinliğine katıldı.   Her gün bir bilgievinin 20’er kişilik gruplarla katılım gösterdiği etkinlik..

Demirci,Bilgievi Öğrencileri ile Kitap Okuma Etkinliğinde Buluştu

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Akse Meydan Semt Konağında özel olarak tasarlanmış sedirli salonda gerçekleştirilen kitap okuma etkinliğine katıldı.

 

Her gün bir bilgievinin 20’er kişilik gruplarla katılım gösterdiği etkinlik iki saat sürüyor. Yarıyıl tatili boyunca artırılarak devam edecek olan kitap okuma etkinliğinde öğrencilere öğretmenleri de eşlik ediyor. Kitap okuma bilincinin oluşturulması ve kitap okuma sevgisinin aşılanması için her zaman etkinlik ve faaliyetlerin gerçekleştirildiği bilgievlerinde aynı zaman da zengin ve seçkin kütüphane imkânlarından öğrenciler ücretsiz olarak faydalanıyor.

Başkan Demirci “ En Önemli Hedefimiz Gerçek Okurlar Yetiştirmek”

Öğrencilerle beraber kitap okuyan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, kitap okumanın önemi ve faydaları hakkında tavsiyelerde bulundu. Çocuklarla teker teker ilgilenen ve onlarla birlikte kitap okuyan, okudukları kitaplar hakkında görüşler alan Demirci, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Eskiden bu tür imkânların olmadığını ifade eden Başkan Demirci, “Belediye olarak gençlere ve çocuklara yönelik birçok önemli projeye ev sahipliği yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.  Anne-Çocuk Kulüpleri, Gençlik Merkezi ve Bilgi evlerimizde ilkokul çağından üniversiteye kadar çocuklarımıza ve gençlerimize ücretsiz hizmet veriyoruz. Merkezlerimizde akademik programların yanı sıra kültür, sanat ve spor dallarında ücretsiz kurslar vererek çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde ilçemizde okuyan 3. ve 4. sınıf öğrencilerimize yönelik gerçekleştirdiğimiz “Okuyoruz Söyleşiyoruz” projemizle bugüne kadar 3500 öğrencimize ücretsiz olarak kitaplarını ulaştırıp, yazarlarıyla buluşturduk. Bu ve buna benzer projelerimizin en önemli hedefi, çocuklarımıza kitap okuma sevgisi kazandırmak, çocuklarımızın kitaplarla sıkı dost olmalarını sağlamak, zihinsel ve ruhsal dünyalarını zenginleştirmektir. Bunun yanında yıl boyu düzenlediğimiz kitap okuma şenliğinde ise öğrencilerimizle buluşuyoruz. Belirli aralıklarla düzenlediğimiz bu faaliyetlere katılım sağlamayı ve onlara örnek birer birey olmamız gerektiğini her zaman önemsiyor ona göre davranıyorum” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.