Ekonomi Genel Güncel Manşetler Surmanset

Demirci, İnsan Kaynakları yetkilileriyle bir araya geldi.

Çayırova’da İstihdam Amaçlı Çalışmalar Artıyor. Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, İnsan Kaynakları Dayanışma Derneği Başkanı Ömür Koç ve ilçe genelinde faaliyetlerini sürdüren fabrikaların İnsan Kaynakları yetkilileriyle düzenlenen toplantıda bir araya..

Demirci, İnsan Kaynakları yetkilileriyle bir araya geldi.

Çayırova’da İstihdam Amaçlı Çalışmalar Artıyor.

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, İnsan Kaynakları Dayanışma Derneği Başkanı Ömür Koç ve ilçe genelinde faaliyetlerini sürdüren fabrikaların İnsan Kaynakları yetkilileriyle düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Demirci, “Yılda 1000’in Üzerinde İstihdam Sağlıyoruz”

Düzenlenen toplantıda Çayırova Belediyesi bünyesinde istihdama yön verme adına İŞKUR ile ortaklaşa Mavi Masa Departmanıyla iş imkanı oluşturmaya yönelik çalışmalar yürüttüklerinin altını çizen başkan Demirci, fabrikaların insan kaynakları yetkilileriyle iş gücü hakkında fikir alışverişinde bulundu. Çayırova’nın ve bölgenin sanayi gücünün tartışılmaz bir düzeyde olduğunu aktaran Demirci, yıllık baz alındığında ortalama 6000’e yakın iş talebi olduğunu ve bu taleplerin fabrikalara ulaştırılarak her yıl 1000’in üzerinde istihdam sağlandığını da sözlerine ekledi.

“Mesleki Kurslarla İstihdamı Destekliyoruz”

Gerçekleşen toplantıda sanayi kuruluşlarının insan kaynakları yetkililerini de dinleyen Demirci, Çayırova’daki ve çevresindeki işsizlik oranını düşürmek, beyaz yaka ve mavi yaka alanlarındaki eksiklikleri gidermek adına çalışmaların arttırılmasını arzuladıklarını ve belediye olarakta Mavi Masa birimiyle her zaman sanayi kuruluşlarına istihdam yönünde katkı sağlayacaklarını söyledi. Ayrıca mesleki eğitim kursları alanlarında da hizmet verdiklerini açıklayan Demirci, bu alanlarda kurs gören vatandaşların bir adım daha önde olduğunu ve deneyim kazanma adına ilerleme kaydettiklerini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL