26 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 112.215
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.017
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 72
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.297
Genel Güncel Manşetler Politika Yaşam

Demirci’den “Hasbihal Buluşmaları”

Demirci, Hasbihal Buluşmalarıyla Örnek Bir Projeye Daha İmza Attı. Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden birisi olan halk toplantılarına yeni bir boyut kazandırdı. “Hasbihal Buluşmaları” adı..

Demirci’den “Hasbihal Buluşmaları”

Demirci, Hasbihal Buluşmalarıyla Örnek Bir Projeye Daha İmza Attı.

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden birisi olan halk toplantılarına yeni bir boyut kazandırdı. “Hasbihal Buluşmaları” adı altında ilçe genelinde ayrı ayrı programlar düzenleyen Demirci, katılımcı yerel yönetimin ve sosyal belediyeciliğin en güzel örneğini sergiliyor.

Başkan Demirci; “Vatandaşlarımızın Fikirleriyle Hizmetlerimizi Şekillendiriyoruz”

Anne Çocuk Kulüpleri, Bilgievleri ve Gençlik Merkezlerinde startı verilen ve hızla devam eden Hasbihal Buluşmalarıyla halkın doğrudan nabzını tutan, fikir ve görüşlerini alan, ilçenin değişim ve dönüşüm sürecinde ihtiyaçlarını halkın fikirleriyle belirleyen Demirci, belediye eğitim birimlerinin yanı sıra eğitim camiasıyla da bir araya geliyor.

İlk etapta Semt Konaklarında Anne Çocuk Kulüpleri velileri ile bir araya gelerek başlayan Hasbihal Buluşmalarında vatandaşların taleplerini dinleyen Demirci, bu sosyal proje kapsamında belediye hizmetlerini anlatarak bilgilendirmelerde bulunuyor. Yapılan hizmetlerin halk nezdinde oluşturduğu olumlu ya da olumsuz tepkiyi birinci elden ölçen Demirci, Semt Konaklarındaki programlarda mahallede ve ilçe genelindeki başta altyapı ve üstyapı olmak üzere eğitim, spor, sanat, kültür ve sosyal faaliyetler v.b. alanlar hakkında istişarelerde de bulunuyor.

Demirci, “Hasbihal Buluşmalarıyla Hedefimiz Çayırova’nın %10’uyla Yüzyüze İstişare Etmek”

2 ay boyunca Anne Çocuk Kulüplerinde 2.000 aileyle bir araya gelen ve Hasbihal Buluşmalarına Bilgievleri ile Gençlik Merkezleri velileri ile devam eden Demirci, bu alanda da 5.000 aileyle plan çerçevesinde bir araya gelecek. Devam eden ziyaretler kapsamında Semt Konakları çatısı altında toplantılarını icra eden Demirci, yapılan yatırımların tamamını katılımcılarla paylaşıyor. Haftanın belirli günlerinde gerçekleştirdiği toplantılarla vatandaşların yapılan yatırımlar hakkındaki görüşlerini de alan Demirci, yeni projelerine de bu yönde ağırlık veriyor.

Hasbihal Buluşmaları Eğitim Camiasını da Bir Araya Getiriyor

Anne Çocuk Kulüplerinde tamamlanan, Bilgievleri ve Gençlik Merkezlerinde devam eden Hasbihal Buluşmaları projesinin bir diğer ayağını da eğitim camiası oluşturuyor. Mevcut ve ilçeye yeni katılan öğretmenlerin bir araya geldiği, aynı zamanda ilçedeki eğitim yatırımlarının değerlendirildiği toplantıları Hasbihal Buluşmaları adı altında gerçekleştiren Belediye Başkanı Şevki Demirci, öğretmenlerinde şehrin gündemine etkin katılımını sağlayıp ortak akılla zenginleşmiş bir hizmet ve yatırım yönetimini ortaya koyuyor.

“Katılımcı Yerel Yönetimi ve Ortak Aklı Uyguluyoruz”

Belediye eğitim projelerinin yanı sıra yine belediyenin diğer hizmetlerinde öğretmenlerin fikirlerini alan Demirci, 2018 yılının Çayırova’da gerek eğitim açısından gerekse de diğer hizmetler açısından çok farklı geçeceğini söyledi. Gerçekleşen buluşmada öğretmenlerin taleplerini dinleyen Demirci, yatırımlar hakkında da kısa bir sunum gerçekleştirdi. Çayırova’nın yönetiminde Çayırova’lıların söz sahibi olduğunu vurgulayan Demirci, “İlçemizi modern ve eksizsiz bir kente dönüştürmek için gece gündüz durmadan, yorulmadan çalışıyoruz. Her bir yatırımımızda vatandaşlarımızın fikirlerini ön görüyor, onların taleplerini önemseyerek adımlarımızı atıyoruz.” dedi.

“3,5 Yılda Eğitim, Kültür, Spor ve Sosyal Alana 110 Milyon Yatırım”

“İlçemiz her geçen gün gelişen, nüfusu artan bir ilçe. Kocaeli’nin en fazla yatırımına sahip olan bir ilçe. Bu anlamda Çayırova’mızın kentleşme ve kentlileşme yolunda en ön safta olması için var gücümüzle çalışıyoruz. 3,5 yılda 110 Milyonluk yatırımla eğitimde, kültürde, sporda, sosyal ve yenilikçi yatırımlarda büyük bir ilerleme kaydettik. Bu çalışmalarımızı da vatandaşlarımızın fikirlerini alarak hayata geçirdik. Hasbihal Buluşmalarımız bu anlamda çok önemli. Bu projemiz ile vatandaşlarımızın fikirlerini alıyoruz, olumlu, olumsuz tepkilerini birebir ölçüyoruz. Semt Konaklarımızda başlattığımız proje kapsamında 2 ay gibi bir süre içerisinde 2.000 ailemizle Anne Çocuk Kulüplerimizde buluştuk. Hemen akabinde 5.000 aile ile buluşma adına Bilgievlerimizde ve Gençlik Merkezlerimizde velilerimizle hasbihal ediyor, projelerimizi anlatıyoruz. Yine Hasbihal Buluşmaları kapsamında ilçemize yeni katılan ve hali hazırda görevlerine devam eden öğretmenlerimizle bir araya geliyoruz.”

“2017 Yılında İlçenin Değişim ve Dönüşüm Hamlesinin En Önemli Adımlarını Attık”

“İlçemizin eğitimde, sağlıkta, sporda, sanatta, sosyal ve kültürel alanlarda gelişimini sürdürmesi gerekiyor. Bu anlamda bizim üzerimize çok iş düşüyor. 2017 yılı içerisinde birçok projeyi hayata geçirdik. Hizmete sunduk. Yeni projelerimizin startını verdik. İlçenin değişim ve dönüşüm hamlesinin en önemli adımlarını attık. Şimdi 2018 yılında bu değişim ve dönüşümü tamamlayacak yeni yatırımlara başlayacağız. Kısacası Kent Park’tan Kocaeli’nin en büyük ve modern Kültür Merkezlerine, yeni eğitim yuvalarına, yeni semt konaklarına, belediye hizmet alanlarına, semt meydanlarına, semt pazarlarına, çevresel ve sosyal yaşam alanlarına hayat verdiğimiz bir yılı geride bırakırken, yeni yılda da yeni projelerle yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.