Genel Güncel İzmit Manşetler Politika Yaşam

“Demokrasi adına utanç verici”

Çakır: “Utanç verici” Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Serap Çakır, partilerinin 12 Aralık 2021 Pazar günü Haliç Kongre merkezinde gerçekleştireceği etkinliğin Cumhurbaşkanlığı program yapacak gerekçesiyle engellenmesinin demokrasi adına utanç verici..

“Demokrasi adına utanç verici”

Çakır: “Utanç verici”

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Serap Çakır, partilerinin 12 Aralık 2021 Pazar günü Haliç Kongre merkezinde gerçekleştireceği etkinliğin Cumhurbaşkanlığı program yapacak gerekçesiyle engellenmesinin demokrasi adına utanç verici olduğunu söyledi.

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Serap Çakır, daha önce yaptığı yeni bir parti kurmanın ve muhalefet etmenin zorluklarını iliklerine kadar hissettikleri açıklamasını hatırlatarak, “12 Aralık’ta partimizin ikinci kuruluş yıldönümünü kutlayacaktık. Haliç Kongre Merkezine başvuru yapılmış ve o tarih için sözleşilmiş ve bizlere kutlamayı yapabilirsiniz denilmişti. Tüm hazırlıklarımızı yapmış iken şimdi bizlere Cumhurbaşkanlığı program yapacak diyerek engel çıkartıyorlar. Bu durum demokrasi adına utanç verici bir durumdur. Bu engel bile iktidarın partimizden ne derece çekindiğinin bir göstergesidir. Bir yer bulunur ve bizler ikinci kuruluş yıldönümümüzü kutlarız. Ama sağduyulu halkımız bu yapılanları sala unutmayacaktır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL