Denetim kimlere yapılıyor?

Rafta 13,50 tl olan pirinç kasada 26.95 tl Çayırova’da  bir süper markette bugün  yaşanan olay halkın nasıl soyulduğunu nasıl kandırıldığını bir kez daha gözler önüne serdi. Mehmet Akif Ersoy caddesinde..

Denetim kimlere yapılıyor?

Rafta 13,50 tl olan pirinç kasada 26.95 tl

Çayırova’da  bir süper markette bugün  yaşanan olay halkın nasıl soyulduğunu nasıl kandırıldığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Mehmet Akif Ersoy caddesinde Çayırova Belediyesi’ nin alt giriş kapısı karşısında buluna zincir marketlerden A 101’ de rafta 13,50 tl olan pirinç kasada 26.95 e çıktı. İşin daha ilginç yanı rafta o fiyata uyan pirincin olmayışı idi.

Müşterinin dikkatiyle ortaya çıkan haksız kazanç, düşük gösterilen etiket kasada çıkan yüksek fiyata yapılan itirazlar sonuçsuz kaldı .

Market çalışanlarının aradığı Market müdürü olduğunu beyan eden telefondaki bayanın bunun yanlış olduğunu kabul etmek yerine ‘istediğiniz yere gidebilirsiniz’ sözü üzerine karşı sokaktaki Zabıta’ ya şikayet iletildiğinde şu an ekiplerin başka yerde olduğu gibi bir sebep gösterildi.

Müşteri tekrar Kocaeli Büyükşehir Belediyesini aradı ama açılmadı. 1 saate yakın bir zaman sonra olay yerine giden Zabıta ‘gerekli kontroller yapılmıştır ve gerekli tutanak tutulup müdürlüğe iletilmiştir mesajı ile  müşteriye dönüş yapmıştır.

Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün zaman zaman marketlere yapıldığı  söylenen teftişlerin inanılırlığı da bu şekilde tartışmaya açılmıştır.

Zaman zaman bölgedeki büyük marketlerde yapılan bu hileli etiketlemeler bilinmesine rağmen gerek Kocaeli Büyükşehir Zabıtası, gerekse ilçe Belediyesi zabıtasının yeterince ilgilenmediği kanaatini çıkarmış oldu. Burada büyük markaların olması mı acaba işlem yapılmaya zorlanıyor sorusunu da akla getirmiş oldu.

Bugün yaşanan bu olay bir basın mensubu tarafından kayda alınmış ve konu gerek Çayırova Zabıta Müdürlüğü gerekse ilgili merciler üzerinden hassasiyetle takip edilecektir.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL