28 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 127.651
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.209
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 76
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.511
Genel Güncel Manşetler Politika Yaşam

Derince’mizi Yarınlara Hazırlıyoruz

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen ‘Dost Meclisi’ programının konuğu olan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, ilçeye vizyon kazandıran projelere imza attıklarını ifade etti…

Derince’mizi Yarınlara Hazırlıyoruz

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen ‘Dost Meclisi’ programının konuğu olan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, ilçeye vizyon kazandıran projelere imza attıklarını ifade etti.

Dost Meclisi’ne konuk oldu

Hizmete sunduğu vizyon projelerle Derince’yi cazibe merkezi haline getiren Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, MÜSİAD Kocaeli yönetiminin konuğu oldu. MÜSİAD Şube Başkanı Celal Ayvaz ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde düzenlenen Dost Meclisi programına konuk olan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, geride kalan 4 yıllık süreçte ilçeye kazandırdığı projelerle ilgili bilgi verdi. Dost Meclisi programında Başkan Bulut’u konuk etmekten dolayı mutlu olduklarını ifade eden MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanı Celal Ayvaz, “Dost Meclisi programında bugün ömrünü belediyeciliğe harcamış Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’u konuk ediyoruz. Bu akşam sohbet havasında geçecek toplantımızda kentimizde ne gibi gelişmeler oluyor, hangi projeler hizmete sunuluyor bunları istişare edeceğiz. Başkanımıza yapmış olduğu güzel hizmetler nedeniyle teşekkür ediyorum. Çalışmalarının ve başarılarının devamını diliyorum “ dedi.

“Önce hayal ediyoruz”

Sinevizyon eşliğinde Derince’ye kazandırdığı projelerle ilgili MÜSİAD üyelerini bilgilendiren Başkan Bulut,  “Hizmete sunduğumuz projelerimizle birlikte ilçemizi yaşamaktan mutluluk duyulan bir şehir haline getirdik. Geride kalan 4 yıllık süreçte önemli eserlere imza attık. Biz Derincemize değer katan projelerimizi ortaya çıkartırken önce hayal ettik. Daha sonra hayalimizde oluşturduğumuz bu çalışmalarımızı projelendirdik ve son olarak ise inşa çalışmalarına başladık. Bu süreçte birbirinden önemli eserleri Derince’mize kazandırmış olmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 Yelken Kafe ve Yüzme Havuzu

İlçeye değer katan projelere imza attıklarına vurgu yapan Başkan Bulut, “Derince’mizde Harikalar Sahili ile bütünlük oluşturan Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu projemizi tamamladık. Düğün salonu, kafe ve restauarantıyla hizmet verecek olan projemizin benzersiz dağ ve deniz manzarasıyla sadece Derince’miz için değil, kentimiz için de büyük bir kazanım olduğunu düşünüyorum. Bir prestij projesi olarak değerlendirdiğimiz Yelken Kafe’yi önümüzdeki günlerde hizmete açacağız. Yine ilçemize kazandırdığımız Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu da vatandaşlarımızdan yoğun ilgi görüyor. 25 metre uzunluğunda, 7 kulvarlı olarak inşa ettiğimiz Yüzme Havuzu’muz içerisinde bulunan sosyal donatılarıyla tam bir spor kompleksi olarak hizmet veriyor” dedi.

 1071 kişilik konferans salonu

Derince’yi kültürel ve sanatsal anlamda Kocaeli’nin en önemli merkezleri arasına sokacak olan Kongre Merkezi ile ilgili bilgi veren Başkan Bulut, “Geçtiğimiz günlerde temelini attığımız 1071 Anadolu Kültür Sanat ve Kongre Merkezi ile kentimizin en büyük konferans salonunu Derince’mize kazandırıyoruz. İlçemizi kültürel faaliyetlerin yeni merkezi yapacak olan 1071 Anadolu Kültür Sanat ve Kongre Merkezi, 400 araç kapasiteli otoparklarıyla trafik sorununa da çözüm sunacak” dedi. İlçeye kazandıracakları Kapalı Pazar projesi ile ilgili de bilgi veren Başkan Bulut, “Yenikent Mahallesi’nde yapımına başladığımız Kapalı Pazar projemiz, üç kattan oluşacak. Çok amaçlı olarak inşa edeceğimiz bu projemiz, pazar hizmetinin verileceği günün haricindeki diğer 6 gün boyunca otopark olarak vatandaşların kullanımına sunulacak. Kapalı Pazar bünyesinde düğün ve nikah salonları, lokanta, kafeterya, kütüphane, emekli evi, öğretmen evi, aile danışma merkezi ve çocuk oyun salonları gibi donatılar da yer alacak” diyerek, eski usul pazar geleneğinin değişeceğini ifade etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.