Genel

Dikkat! Sıcaklıklar yeniden artacak

Marmara, Ege ve İç Anadolu bölgelerinde bazı illerde, serin ve yağışlı havanın etkisini kaybetmesi sonrasında sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi Sorumlusu..

Dikkat! Sıcaklıklar yeniden artacak

Marmara, Ege ve İç Anadolu bölgelerinde bazı illerde, serin ve yağışlı havanın etkisini kaybetmesi sonrasında sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi Sorumlusu Rıza Seven yaptığı açıklamada, bölgede bugünden itibaren sıcaklıkların yükseleceğini ve özellikle hafta içi yaşanan serin ve yağışlı havanın etkisini yitireceğini aktardı.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi Sorumlusu Rıza Seven, bölgede bugünden itibaren sıcaklıkların yükseleceğini bildirdi. Bölgenin özellikle hafta içi yaşanan serin ve yağışlı havanın etkisinden çıkacağını dile getiren Seven, şöyle devam etti:

“Bölgemizin kuzeyinde yerel olarak kuvvetli yağışlara, bölge genelinde hava sıcaklığının azalmasına ve kuzeyde 4 ila 8, güneyde ise 2 ila 5 derece normallerin altına düşmesine neden hava kütlesi, etkisini kaybediyor. Hava sıcaklığının yarın ve hafta sonu mevsim normallerinin ortalama 2 ila 4 derece üzerine çıkacağı tahmin edilmektedir.”

Seven, sorumluluk alanlarındaki Çanakkale ve Balıkesir’de sıcaklıkların yarın 30, cumartesi 32, pazar günü 33 dereceye yükseleceğini belirtti. Meteoroloji 3. Bölge Müdürü Ergün Güler ise bölgelerinde hafta başından itibaren azalan sıcaklıkların, serin ve yağışlı havanın etkisini kaybetmesiyle bugünden itibaren mevsim normalleri civarına çıkacağını ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL