Dilovası Batı Kavşağı açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Dilovası şehir merkezine giriş çıkışları rahatlatmak için Batı Kavşağı’nda düzenleme çalışmaları gerçekleştirdi. Çalışmalar çerçevesinde kavşakta ilave kollar ve köprüler oluşturularak bağlantılar sağlandı. Proje içerisinde yer alan 3..

Dilovası Batı Kavşağı açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Dilovası şehir merkezine giriş çıkışları rahatlatmak için Batı Kavşağı’nda düzenleme çalışmaları gerçekleştirdi. Çalışmalar çerçevesinde kavşakta ilave kollar ve köprüler oluşturularak bağlantılar sağlandı. Proje içerisinde yer alan 3 adet köprü de tamamlandı. Son bir hafta içerisinde gece gündüz çalışan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, son rötuşları yaparak çalışmaları tamamladı. Dilovası Batı Kavşağı düzenlenen tanıtım programıyla vatandaşların hizmetine açıldı. Tanıtım programı sonrasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, proje alanını vatandaşlarla gezerek incelemelerde bulundu.

YOĞUN KATILIM

Dilovası Batı Kavşağında düzenlenen programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter İlhan Bayram, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Genel Sekreter Yardımcısı Alaeddin Alkaç, Ak Parti Dilovası Belediye Başkan Adayı Hamza Şayir, Ak Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, MHP Dilovası İlçe Başkanı Ali Osman Ayaz, protokol ve vatandaşlar katıldı.

 BAŞKAN KARAOSMANOĞLU: KESİNTİSİZ VE GÜVENLİ ULAŞIM

Tanıtım programında konuşan Başkan Karaosmanoğlu “Kocaeli’mizin yükselen değeri Dilova’mızda, önemli bir hizmeti gerçekleştirmenin kıvancını yaşıyoruz. Bu yatırım ile bölgedeki yoğun sanayileşme de göz önüne alındığında yolun standardı yükseltilmiş, kesintisiz ulaşımla, trafik güvenliği sağlanmış oluyor. Bu güzergâh, ülkemizin en önemli trafik arterlerinden birisi olup İstanbul’un Anadolu’ya bağlantısını sağlamakta, ayrıca yoğun sanayi bölgelerini birbirine entegre etmektedir. Bu yol ve üzerindeki kavşaklar, yılın her günü 24 saat başta ağır vasıta olmak üzere yoğun bir trafiğe hizmet vermekte. Batı Kavşağı’mızın hizmete girmesi ile birlikte, trafik güvenliği daha üst seviyelere çıkartılmış, bakım işletme giderleri ile zamandan tasarruf edilerek, emisyon salınımının azaltılması ile ayrıca ülke ekonomisine de katkı sağlanmıştır. Bu nedenle bütün emeği geçen arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 “SON 15 YILDA DİLOVASI BÜYÜK BİR GELİŞİM GÖSTERDİ”

Tanıtım programında konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar “Bizim anlayışımızda insanın en hayırlısı insana faydalı olandır. Dilovası’nın son 15 yılına baktığımızda çevresiyle alt yapısıyla üst yapısıyla çok büyük bir gelişim gösterdi. Asfaltsız ve bordür taşsız, caddemiz ve sokağımız kalmadı. Doğalgaz ilçemizin yüzde 92’sine ulaştı. Doğalgazsız köyümüz kalmadı. Şuanda bulunduğumuz batı kavşağıyla ilçemizin giriş çıkışı daha da rahatladı. Bu gibi birçok hizmetin ilçemize gelmesinde büyük emeği olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

3 KÖPRÜ YAPILDI

Kocaeli’nde hayata geçirilen önemli ulaşım projelerinden biri olan Dilovası Batı Kavşağı’nda hummalı çalışma gerçekleştirildi. Bu doğrultuda TEM ve D-100 bağlantılarını sağlamak üzere Dilovası’nda yapılan Batı Kavşağı’nda ilave çalışmalar gerçekleştirildi. Proje kapsamında Dilderesi dahil olmak üzere 3 adet köprü tamamlandı. Proje kapsamında 15 bin ton asfalt serimi de gerçekleştirildi. Ekipler, yaya ve oto korkulukları imalatlarını bitirirken elektrik aydınlatma direk montajlarını da tamamladı.

YENİ KÖPRÜLER VE KAVŞAK KOLLARI

Yeni çalışmayla ilçeye giriş ve çıkışlar rahatlayacak. Çalışma ile yeni köprüler ve kavşak kolları oluşturuldu. Proje ile batıdan Gebze yönünden gelerek Dilovası’na gitmek isteyen araçların sanayii alanı içerisine girmeden ilçe merkezine geçişi sağlanacak. Dilovası girişi için mevcut köprünün revize edildiği proje kapsamında 70 bin metreküp kazı yapılırken 4 bin metre uzunluğunda yağmursuyu hattı döşendi. Ayrıca 63 adet prefabrik kiriş imalatı gerçekleştirildi.

 DİREKT GİRİŞ ÇIKIŞ SAĞLANACAK

Dilovası ilçe merkezinden D-100 İstanbul yönüne gitmek isteyen araçlar proje ile direkt katılım sağlayabilecek. Proje kapsamında D-100 Karayolu üzerindeki Batı Kavşağından Dilovası ilçe merkezine girecek taşıtların giriş ve çıkışı düzenlendi. Yapılan kavşak düzenlemeleri ile Dilovası şehir merkezinden, D-100 Karayoluna sanayi iç yollarını kullanmadan doğrudan giriş ve çıkış sağlanacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL