Eğitim Genel Güncel Manşetler

Dilovası Mehmet Zeki Obdan İlköğretim okulunun Montessori Sınıfı açıldı

Çocukların yaşayarak, görerek, uygulayarak öğrenebilecekleri eğitim sistemi olan alternatifli eğitim-öğretim (Montessori) sistemi uygulamasında Kocaeli´nin pilot bölgesi ve okulu olarak belirlenen Dilovası Mehmet Zeki Obdan İlköğretim okulunun Montessori Sınıfının açılışı Vali..

Dilovası Mehmet Zeki Obdan İlköğretim okulunun Montessori Sınıfı açıldı
Çocukların yaşayarak, görerek, uygulayarak öğrenebilecekleri eğitim sistemi olan alternatifli eğitim-öğretim (Montessori) sistemi uygulamasında Kocaeli´nin pilot bölgesi ve okulu olarak belirlenen Dilovası Mehmet Zeki Obdan İlköğretim okulunun Montessori Sınıfının açılışı Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.
Vali Hüseyin Aksoy’un,   Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, İl Milli eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve okul yönetimi tarafından çiçeklerle karşılandığı programa; Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Dilovası Mehmet Zeki Obdan İlköğretim Okul Müdürü Salih Toltar, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Vali Hüseyin Aksoy’un yaptığı konuşmalarında ise;“Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin en iyi yetişmeleri hepimizin ortak arzusudur. Yeni eğitim tekniklerini hayata geçirmek ve bunlardan yararlanarak çocuklarımızı yetiştirmek hepimizin ortak arzusudur.  Özellikle okul öncesinde %100 okullaşma hedefiyle bu yıl eğitim öğretime başladık. Şuan itibariyle %95’lere ulaşan bir okullaşma oranını yakaladık. 3-4 yaş grubunda çocuklarımızı mümkün olduğunca okullara almak ve onların kişisel gelişmelerine katkı sağlayacak okul öncesine yönlendirmeyi hedefliyoruz. İlkokul, Orta Okul ve Liselerde de aynı şekilde %100 okullaşma oranıyla eğitim öğretimimizi sürdürmek istiyoruz. Okul çağında olup da okul dışında olan hiçbir öğrencimiz kalmamalı. Eğer bir öğrenci bile okul dışında kalmışsa bunda hepimizin sorumluluğu var demektir. O nedenle bu nitelikte öğrencilerimiz varsa bunları tespit ederek, okula kazandırmak konusunda gerekli hassasiyeti göstermeliyiz. Okul çağını geçmişse bunları açık ortaokul ve liselere yönlendirerek eğitim almalarını sağlamalıyız.  Halk Eğitim Müdürlüklerimizin de yürüttüğü birçok çalışmalar var. Oralarda isteyen herkese her türlü kursu veriyoruz.
“OKUMAZ YAZAMAZ İNSANLARIMIZ VARSA ONLARI OKUR YAZAR HALE GETİRME KONUSUNDA BÜYÜK BİR GAYRET İÇERİSİNDEYİZ”
Bu dönemde okumaz yazmazların varlığını kabul etmek istemiyoruz. Çeşitli nedenlerle okula gidememiş insanlarımız olabilir. Bu insanlarımız okumaz yazmak olarak hayatlarını sürdürmek zorunda değiller. Bu konuda okumaz yazamaz insanlarımız varsa onları okur yazar hale getirme konusunda büyük bir gayret içerisindeyiz. O nedenle muhtarlarımız, öğretmenlerimiz ve ilgili herkes  bu kişileri bize bildirmelidirler. Okullarımızda kurslar açarak bu kişileri okur yazar hale getiriyoruz. Bu konuda herkesin büyük bir hassasiyet içerisinde olmasını istiyoruz. Özellikle Dilovası bölgesi sanayi bölgesi olması nedeniyle göç alan bir bölge. Göçle gelen insanlarımızın eğitimlerinde eksiklikler olabilir. Bizim arzumuz bu insanlarımıza da gerekli eğitimleri aldırmaktır. Bu yönüyle bu bölgemiz biraz daha hassasiyet arz etmektedir. Eğitim bizim asla taviz verebileceğimiz bir alan değil. İmkanlarımızı sonuna kadar kullanacağız.
“GENÇLERİMİZİ İYİ YETİŞTİREBİLMEK ADINA BÜTÜN İMKANLARIMIZI ORTAYA KOYUYORUZ”
Bugün yine bir sınıfı açıyoruz. Bu sınıfta çocuklarımızın ilgi, alanlarına ve becerilerine göre kendilerini geliştirme imkanları olacak. Bu sınıflarda yetişen çocuklarımızın kendilerini geliştirme ve ifade etme noktasında benzer öğrencilere göre daha farklı ilerlemeler göstermiş durumdalar. Temennimiz; bu sınıflarımızı farklı ilçelerimiz ve okullarımızda da yaygınlaştırabilmektir. Gençlerimizi iyi yetiştirebilmek adına bütün imkanlarımızı ortaya koyuyoruz. Kurum ve kuruluşlarımızın bu konuda çok önemli katkıları var. Hayırseverlerimizin katkıları eğitimdeki eksikliklerimizi tamamlamada önemli katkılar sunuyor. Bu yönüyle eğitime katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Bu sınıfımızın hayırlı olmasını diliyorum.” diyen  Vali, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’a katkılarından dolayı plaket verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL