Güncel Manşetler

Dilovası ve Gebze STK’larından Kocaeli Ziyareti

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Muhtarlar Derneği Başkanı Alaattin Durmuş ve Gebze Emekliler Derneği Başkanı Ali Tunç ile yönetimlerini makamında konuk etti. ..

Dilovası ve Gebze STK’larından Kocaeli Ziyareti

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Muhtarlar Derneği Başkanı Alaattin Durmuş ve Gebze Emekliler Derneği Başkanı Ali Tunç ile yönetimlerini makamında konuk etti.  Görüşmelerin ardından bir açıklama yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli’mizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarının daha fazla sosyal yaşamın içerisinde sorumluluk alarak, gençlik ve spor hizmetleri konusunda farkındalıklarının artmasını sevindirici buluyorum. Bununla birlikte muhtarlarımızla olan iş birliğimiz tüm hızıyla sürüyor” açıklamasını yaptı.

“MİLLİ HASILASINA EN ÇOK KATKI VEREN ŞEHİRLERDEN BİRİSİDİR”

STK’ların dünya meseleleri ve ülkemizin kalkınması ile gelişmesine dönük çalışmalarının kendisini her şeyden öte bir Kocaelili olarak şahsını gururlandırdığını belirten Karaosmanoğlu, “Bugün Türkiye’nin en önemli üretim merkezlerinden birisi olan Kocaeli, aynı zamanda lojistik ve ulaşım alanlarında sağladığı imkânlarla Türkiye gayrisafi millî hasılasına en çok katkı sağlayan şehirlerden birisidir. Emekli olmuş kardeşlerimizin ve büyüklerimizin huzurlu bir kentte yaşaması içinde yoğun biçimde çalışıyoruz. Bu konuda STK’lardan da büyük destek alıyoruz. Unutmayalım ki bir ülke sivil toplumu güçlüyse güçlüdür” diye konuştu.

“BÜTÜN HALKIMIZA HİZMET EDİYORUZ”

Büyükşehir Belediyesi olarak bütün imkânlarımızla Sivil Toplum Kuruluşlarını ve muhtarları desteklerini de ifade eden Bakan Karaosmanoğlu, “Dernek, vakıf ve muhtarlarımız iyi ki varlar. Hep birlikte bir bütün olarak halkımıza hizmet ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren Kocaeli’nin yıllardır ihmal edilmiş bulunan her sorunlarına el attık. Bunlarda bir tanesi ve artık ülkemizin de gündemine oturmuş gençlik, kadın ve spor hizmetleriydi.  Bu nedenle toplumumuzun geleceği olan gençlerimizin sağlıklı, sıhhatli olarak yaşamlarını sürdürebilmeleri ve yetişebilmeleri için spor sahaları, spor salonları inşa ettik, etmeye devam ediyoruz.  Gerek Büyükşehir Belediyesi olarak gerekse de ilçe belediyelerimizle genç beyinlerimize bu imkânları sağlıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşmeler karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL