Güncel Manşetler

Dilovası’nda Çocuklar Doyasıya Eğlendi

Dilovası Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen sünnet şöleni kapsamında Dilovalı 300 çocuk anlaşmalı özel hastanede sünnet edildi. Sosyal Belediyecilik anlayışı çerçevesinde ilçemizde Geleneksel hale gelen Sünnet Şöleni, 18..

Dilovası’nda Çocuklar Doyasıya Eğlendi

Dilovası Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen sünnet şöleni kapsamında Dilovalı 300 çocuk anlaşmalı özel hastanede sünnet edildi.

Sosyal Belediyecilik anlayışı çerçevesinde ilçemizde Geleneksel hale gelen Sünnet Şöleni, 18 Ağustos Cumartesi günü Belediye Meydanında Ak Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut ve yönetimi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Murat Babaoğlu, Anadolu Eğitim Ve Sosyal Yardım Vakfı Proje Yöneticisi Toygun Şenüçler, STK başkanları, muhtarlar ve ilçe halkının yoğun katılımı ile gerçekleşti.

ÂŞIKLAR AİLELERİ EĞLENDİRDİ

Sünnet Şöleni programında aşık olarak iştirak eden Mustafa Özdemir, Adem Aydıner, Tacettin Dursun, İsrafil Daştan, Mustafa Aydın, Dursun Doğan Kevseri, Ercan Haletoğlu, Fevzi Türkel, Tahir Taşdemir atışmaları ve türküleri sünnet olan çocukları ve aileleri gönüllerince eğlendirdi. Ayrıca Etkinlik kapsamında sırası ile ilçemizin yerel sanatçıları Cihan Akboğa, Rızgan ve Oktay İşleyen seslendirdiği şarkılar ile devam ederken Folklor ekibinin gösterileri ile son buldu.

“ÇOCUKLARIMIZ ÜLKEMİZİN İSTİKBALİNİN TEMİNATIDIR”

Şölen alanında çocuklar ve aileleri tarafından coşkuyla karşılanan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar yaptığı konuşmada çocukların ülkemizin istikbalinin teminatı olduğunu ifade ederek geleceğe iyi hazırlanmaları gerektiğini belirtti.

Konuşmasında devam eden Başkan Toltar; “Çocuklarınızın ilk mürüvvetlerini gördünüz. İnşallah ikinci mürüvvetlerini de görürsünüz. Ülkemizin istikbalinin daha iyi olması çocuklarımızı ülke değerlerine saygılı ve o değerlere sahip çıkan nesiller olarak yetiştirmekle mümkündür. Anne ve babalarla birlikte bizlere de bu konuda çok görevler düşüyor. Çocuklarımızın mutluluğunun önemli olduğunu belirterek yarınlarını hazırlamada belediye olarak ellimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

Program sonunda Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar sünnet olan çocuklar ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL