Ekonomi

Dolandırdıkları kişinin otomobilini 4 kez sattılar

Bursa’da, noter satışıyla aldıkları otomobilin parasını ödemeden kaçan 2 şüphelinin, bunu 4 kişiye sattığı ileri sürüldü.

Dolandırdıkları kişinin otomobilini 4 kez sattılar

Zanlılar, İzmir’de polis tarafından yakalandı. İddiaya göre, R.U. (40) ve A.M. (38), Bursa’da yaşayan M.C’nin (35), otomobilini bir internet sitesi aracılığıyla 46 bin liraya satışa çıkardığını gördü. M.C. ile iletişime geçen bu kişiler, otomobili almak amacıyla İstanbul’dan Bursa’ya geldi. Kendilerine zengin iş adamı görünümü veren şüpheliler, M.C’yi, kiraladıkları lüks ofise davet etti. Onunla fiyatta anlaşan R.U. ve A.M, daha sonra satış işlemleri için beraber bir notere gitti.

Noter satışıyla aracı alan R.U, M.C’ye parayı Elektronik Fon Transferi (EFT) ile göndereceklerini ancak öğle arası olduğu için bu işlemi yaptıramayacaklarını, ödemeyi birkaç saat sonra gerçekleştirebileceklerini söyledi. Aracı aldıktan sonra bakım için servise götürmesi gerektiğini ifade eden R.U, A.M’yi M.C’nin yanında bırakarak uzaklaştı.

A.M, EFT için zaman geçirmek üzere bir alışveriş merkezinde beklerken tuvalete gitme bahanesiyle M.C’nin yanından ayrıldı. Bir süre bekleyen M.C, zanlının gelmemesinden şüphelenerek dolandırıldığını fark edip polise başvurdu. Polis ekiplerince yapılan incelemede, R.U. ve A.M’nin İzmir’de kiralık araçla trafikte seyir halinde olduğu tespit edildi.

Zanlılar, polis ekiplerince İzmir’de bu araç durdurularak gözaltına aldı. Sahte kimlik belgesi kullandığı ve parasını ödemeden aldıkları otomobili 4 kişiye sattığı belirlenen R.U. ve A.M, Bursa’ya getirilerek emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL