Dr. Erdinç “Esinti” ile başarı ödülünü kazandı

Devlet Resim Heykel Yarışması’nda Gururlandıran Ödül Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğr. Gör. Dr. Zekeriya Erdinç, bu yıl Erzurum’da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından,  Mihri Müşfik anısına,  düzenlenmiş..

Dr. Erdinç “Esinti” ile başarı ödülünü kazandı

Devlet Resim Heykel Yarışması’nda Gururlandıran Ödül

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğr. Gör. Dr. Zekeriya Erdinç, bu yıl Erzurum’da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından,  Mihri Müşfik anısına,  düzenlenmiş olan 74. Devlet Resim Heykel Yarışmasında “Esinti” adlı eseri ile başarı ödülünü kazandı.

Cumhuriyet’in kuruluşundan günümüze, Türk Sanatçılarının son eserlerini bir arada sergileyen ve Türk Sanat belleğinin oluşmasında büyük katkısı bulunan Devlet Resim Heykel Yarışması, aynı zamanda yarışmalarla sağlamış olduğu koleksiyonu ile sanat tarihimizin envanterlerini göz önüne sermektedir. Dr. Zekeriya Erdinç, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca düzenlenen uzun soluklu ve Türk sanatında son derece önemli bu yarışmanın 51.’sinde sergileme, 63.’ünsünde de başarı ödülüne layık görüldü. Bu yıl gerçekleşen yarışmanın ödül töreni 2019 yılında yapılacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL