Güncel Manşetler

Dünya Yaşlılar Günü’nde ücretsiz sağlık kontrolü

1 Ekim Dünya Yaşlılar günü Kocaeli’nde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit Fevziye Camii karşısı yürüyüş yolunda açılan stant ile gün boyunca ücretsiz tansiyon, şeker ölçümü ve kemik..

Dünya Yaşlılar Günü’nde ücretsiz sağlık kontrolü

1 Ekim Dünya Yaşlılar günü Kocaeli’nde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit Fevziye Camii karşısı yürüyüş yolunda açılan stant ile gün boyunca ücretsiz tansiyon, şeker ölçümü ve kemik taraması yapıldı. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler gün boyunca sağlık taraması yapılan standa gelen yaşlı vatandaşların sağlık kontrolleri yapıldı.

TANSİYON, ŞEKER ÖLÇÜMÜ VE KEMİK TARAMASI

Dünya genelinde Yaşlılar Günü olarak kutlanan 1 Ekim, Kocaeli’nde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı sağlık ekiplerinin İzmit yürüyüş yolunda kurduğu stant ile yaşlı vatandaşların sağlık kontrolleri yapıldı. Tansiyon, şeker ölçümü ve kemik taraması yapılan vatandaşlar, ücretsiz yapılan bu hizmetten memnun kaldıklarını belirtti. 

İLGİLİ UZMANLARA YÖNLENDİRDİLER

İzmit yürüyüş yolunda yapılan sağlık taramasında 2 hemşire ve 1 de radyoloji uzmanı görev yaptı. Yapılan kontroller sonucunda tansiyon, şeker ve kemik rahatsızlığı olduğu tespit edilen vatandaşlar ilgili branşlardaki doktorlara yönlendirildi. 1 Ekim yaşlılar günü etkinlikleri kapsamında yapılan ücretsiz sağlık taraması vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Yapılan sağlık taraması yoğun geri dönüş sebebiyle önümüzdeki günlerde diğer ilçelerde de gerçekleştirilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL