29 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.312
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.305
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 77
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.662
Güncel Manşetler Politika

 “Elbette aday olma ihtimali olur. “

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ‘Ulusal Basın Buluşması’ adıyla düzenlenen toplantıda gazetecilerle bir araya geldi. Karamollaoğlu gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.  “Elbette aday olma ihtimali olur. “ Karamollaoğlu bir gazetecinin sorduğu ‘Abdullah..

 “Elbette aday olma ihtimali olur. “

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ‘Ulusal Basın Buluşması’ adıyla düzenlenen toplantıda gazetecilerle bir araya geldi.

Karamollaoğlu gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 “Elbette aday olma ihtimali olur. “

Karamollaoğlu bir gazetecinin sorduğu ‘Abdullah Gül 2019’da adayınız olur mu? sorusunu şöyle yanıtladı: Abdullah Gül bey kıymetli bir kardeşimiz. Elbette aday olma ihtimali olur. Ama şu anda adayımızdır demek doğru olmaz. Burada iki husus var. İlk olarak kendisi böyle bir noktada ‘böyle bir teşebbüste bulunabilirim’ demesi gerekir. İkinci noktada da onun seçilebileceği noktasında sağlam bir kanaatin oluşması icap ediyor. Bunlar sağlanırsa o da olabilir, başkaları da.

Karamollaoğlu konuşmasının devamında referandum sonrasında Türkiye’nin fiili başkanlıkla yönetildiğini belirterek, “Bir referandum sürecini yaşadık. Hükümetin şu andaki tatbikatı tamamen… Başkanlık sistemi şu an da yürüyor. Meclis tamamen devre dışı. Cumhurbaşkanı kararnameleri ile Türkiye yönetiliyor. Ne Başbakan’ın ne de bakanların esamesi bile okunmuyor. Biz fiilen başkanlık sistemi ile yönetiliyoruz. Kimsenin başkanla ilgili, onun aldığı kararlar, çıkardığı KHK’lar ile ilgili hiç bir fikri beyan etmemesi lazım. Ederseniz hapı yuttunuz. Eski bir Cumhurbaşkanlarından birisi KHK’larla ilgili bir konuda ‘bir tereddüt var. Düzeltilmesi gerekir’ demiş. Türkiye bununla çalkalandı. Neredeyse linç ediliyordu. Geçmişte Cumhurbaşkanlığı yapmış birinin iki kelimesine tahammül edilemezse Türkiye yönetilemez” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.