Güncel Manşetler

Ellibeş Tügva Yaz Okulunu Ziyaret Etti

Gölcük  Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gölcük İlçe Temsilciliği tarafından gerçekleştirilen yaz okulunu ziyaret etti. 200 Öğrenci Eğitim Alıyor Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş Piri Reis İlköğretim..

Ellibeş Tügva Yaz Okulunu Ziyaret Etti

Gölcük  Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gölcük İlçe Temsilciliği tarafından gerçekleştirilen yaz okulunu ziyaret etti.

200 Öğrenci Eğitim Alıyor

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş Piri Reis İlköğretim okulunda eğitim gören öğrencileri ziyaret etti. Sınıfları tek tek gezerek kursa katılan öğrencilerle bir süre sohbet eden Başkan Ellibeş daha sonra öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı. Ziyarette Başkan Ellibeş’e bilgi veren TÜGVA Gölcük İlçe Temsilcisi Samet Genç, “200 öğrencinin eğitim aldığı yaz okulunda Kuran-ı Kerim, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in hayatı, İlmihal, haramlar ve helaller, bilgisayar ve davranış eğitiminin yanı sıra spor ve sosyal aktiviteleri içeren bir dizi kurs alıyorlar. Gönüllü ve profesyonel 15 öğretmen kadrosuyla verilen dersler 4 Ağustos tarihinde sona erecek” dedi.

Gölcük Piri Reis İlköğretim Okulunda Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler eğitimi gören yaklaşık 200 öğrenci, dini eğitimlerin yanı sıra sosyal etkinliklerle de verimli bir yaz tatili geçiriyor. Eğitim öğretim dönemi içerisinde ilçedeki İlkokul ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim bilimleri alanında eğitim veren Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), yaz döneminde de ilçedeki çocuklara Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler eğitimi veriyor. Yaklaşık 200 öğrenci, Gölcük Piri Reis İlköğretim Okulunda öğrenim görerek, yaz tatillerini Kuran-ı Kerim öğrenerek geçiriyor. Aynı zamanda Gölcük Belediyesi Yüzme Havuzu, Buz Pisti, Yazlık Ilıca Tesisleri ve Rahvan At Bakım Merkezinde sosyal etkinliklerinde yapıldığı kurslarda öğrenciler verimli bir yaz tatili geçiriyor.

Başkan Ellibeş “ Belediye Tesislerimiz Hizmetinizdedir”

TÜGVA Yaz Okulunda kurs gören çocukların değerler eğitimi, Kur’an-ı Kerim, temel dini bilgiler spor, şehir turları, yüzme ve at binerek dolu dolu bir yaz yaşayacaklarını ifade eden Başkan Ellibeş, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın tatilde zamanlarını iyi değerlendirmeleri Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler öğrenmeleri adına Türkiye Gençlik Vakfı tarafından gerçekleştirilen yaz okullarına bizde Gölcük Belediyesi olarak tesislerimizin kapısını sonuna kadar açtık. Hem dini bilgilen öğrenen çocuklarımız hemde sportif faaliyetler ile sağlıklı bireyler olarak yaşamlarını sürmelerini sağlıyoruz. Tüm destekleri eksiksiz bir şekilde vereceğimizi de belirtmek istiyorum. Çocuklarımız yarınlarımıza ışık tutacak tek varlıklarımızdır. Sahip çıkma noktasında en çok görev bize düşüyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL