Güncel Manşetler

Entelektüel dünya ‘’Kartepe Zirvesi”nde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği Uluslararası 15 Temmuz ve Darbeler Sempozyumu-Kartepe Zirvesi 26 Ekim Perşembe günü başlıyor. Dünyadaki darbeler ve 15 Temmuz Darbe Girişimini bütün boyutlarıyla masaya yatırılacağı Zirveye 26 ülkeden..

Entelektüel dünya ‘’Kartepe Zirvesi”nde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği Uluslararası 15 Temmuz ve Darbeler Sempozyumu-Kartepe Zirvesi 26 Ekim Perşembe günü başlıyor. Dünyadaki darbeler ve 15 Temmuz Darbe Girişimini bütün boyutlarıyla masaya yatırılacağı Zirveye 26 ülkeden 187 entelektüel katılacak. Zirve, ele alınacak konuları ve katılımcıları ile entelektüel dünyanın yeni buluşma adresi olacak.

DARBELERE DUR DEMENİN FORMÜLÜ YAZILACAK

Her yıl farklı bir temayla organize edilecek Kartepe Zirvesi 2017’nin ana etkinliği Uluslararası 15 Temmuz ve Darbeler Sempozyumu. Sempozyumda, dünyada yaşanan darbeler ve 15 Temmuz’un küresel etkileri bilimsel yöntemlerle analiz edilecek. Darbelerin önü, arkası, ekonomisi, sosyolojisi, FETÖ gibi din ve duygu istismarına dayanan yapılar deşifre edilecek.

26 BİLİMSEL OTURUM

Zirve’ye 26 ülkeden 187 bilim ve düşünce insanı katılacak. 2 konferans, 8 özel oturum; 26 bilimsel oturum gerçekleştirilecek. Zirve sonunda Kartepe Zirvesi 2017 Deklarasyonu yayımlanacak. Zirve, darbeler hakkında bugüne kadar gerçekleştirilmiş en kapsamlı buluşma kimliği taşıyor.

ONUR KURULU BAŞKANI PROF. DR. NUMAN KURTULMUŞ 

Onursal Başkanlığını Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un yaptığı Kartepe Zirvesi; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Kocaeli, İstanbul, Sakarya, Yıldırım Beyazıt  ve Uluslararası Saraybosna Üniversiteleri ile TRT, Anadolu Ajansı ve Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştiriliyor. 26 – 28 Ekim’de Kocaeli / Kartepe Green Park’ta başlayacak.

ZİRVE’DE DİKKAT ÇEKEN İSİMLER VAR

Kartepe Zirvesi’ne medya, siyaset ve akademik çevrelerden 187 konuşmacı katılıyor. Konuşmacılar arasında; İbrahim Kalın, Günter Verhaugen, Wadah Khanfar, Mohsin Majid Mughal, Stelyo Berberakıs, Abdallah Zakaria, Mehmet Ali Şahin, Ali Saydam, Hande Fırat, Oğuz Haksever, Fatih Er, Muhammed El Adil, Prof. Dr. Saida Latmanı, Nevzat Çiçek, Nedim Şener, Okan Müderrisoğlu, Nudzejma Obralic, Prof. Dr. Kemal İnat, Prof. Dr. Şükrü Karatepe, Prof. Dr. Nilüfer Narlı, Prof. Dr. Bekir Berat Özipek, Prof. Dr. Haluk Selvi, Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı, Prof. Dr. Davut Dursun, Prof. Dr. Yılmaz Bingöl, Prof. Dr. Şükrü Karatepe, Prof. Dr. Fuat Keyman, Prof. Dr. Atilla Yayla, Prof. Dr. Haşim Ahmet Nghaumesh, Prof. Dr. Didi Saleck gibi dikkat çeken isimler bulunuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL