Erbakan’ın İsmi Çayırova’da Yaşayacak

2018 Yılı içerisinde yaptığı çalışmalarla ilçede sosyal, sportif ve kültürel alanlarda hızlı bir değişim gerçekleştiren Çayırova Belediyesi, değişim ve dönüşüm yılı olarak belirlenen bu dönemde ilçede dev yatırımları bir bir..

Erbakan’ın İsmi Çayırova’da Yaşayacak

2018 Yılı içerisinde yaptığı çalışmalarla ilçede sosyal, sportif ve kültürel alanlarda hızlı bir değişim gerçekleştiren Çayırova Belediyesi, değişim ve dönüşüm yılı olarak belirlenen bu dönemde ilçede dev yatırımları bir bir hayata geçiriyor.

Bu çerçevede Kocaeli’nin en büyük Kültür Merkezi’nin inşaatını hızlı bir şekilde tamamlayan Belediye yaklaşık olarak 70 Milyon Liralık yatırımla merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ismini Çayırova’da yaşatacak. Sosyal ve kültürel açıdan büyük bir öneme sahip olan proje eğitim ve sporu da destekleyen bir yapı olarak göze çarpıyor. İçerisinde 800 kişilik Kocaeli’nin en büyük konferans salonu, 4 sinema salonu, 2 nikah salonu, el işi sanat merkezi, kütüphane, anne çocuk kulübü, bilgievi, gençlik merkezi, spor merkezi gibi birçok hizmet noktasını barındıran dev tesis, konumu ve görünümü bakımında da ile de Çayırova’nın girişinde cazibe merkezi olarak meydana çıkıyor.

Dev Tesis 2 Ay İçerisinde Hizmete Girecek

Kültür ve sosyal bir tesis olarak göze çarpan dev yatırım birkaç ay içerisinde hizmete sunulacak. Çayırova’nın Yenimahalle girişinde Kent Park Projesiyle aynı alanı paylaşan Kültür Merkezi, aynı zamanda alışveriş alanlarıyla da öne çıkıyor. Kent Park ve Kültür Merkezi Projelerinin kesiştiği alanda trafiğe kapalı yürüyüş yolları da planlanan çalışmalar arasında bulunuyor.

Demirci, “2018 Yılı Çayırova da Değişim ve Dönüşüm Yılı Oluyor”

Gerçekleştirdiği projelerle Çayırova’nın gelişimini hızlandıran, kentleşme ve kentlileşme hamlesini başlatan Belediye Başkanı Şevki Demirci, devam eden Kültür Merkezi projesi hakkında açıklamalarda bulundu. 2018 yılının değişim ve dönüşümün yılı olduğunu dile getiren Demirci, “2014 yılı Mart ayında aldığımız hizmet bayrağını en yükseğe çıkarma adına canla başla çalışıyoruz. İlçemizin eksikliklerini, vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirme adına yeni yeni hizmet alanları oluşturarak, dev projelerin adımlarını atıyoruz. Bir günü ikiyle çarptığımız bu hizmet seferberliğinde Çayırova’mızın geleceğini inşa ediyor, ilçemizin sosyal, kültürel, eğitsel ve sportif alanda büyümesini sağlıyoruz. Toplamda 70 Milyon Liralık dev Kültür Merkezi inşa ediyoruz. İçerisinde sosyal donatı alanları, kültürel ve eğitsel alanlar bulunan bu tesisimizi tamamlayarak 2018’e kültür ve yaşam şehri olarak merhaba demeyi hedefliyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL