28 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 171.113
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.845
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 177
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 3.845
https://www.kocaelidebugun.com/wp-content/uploads/Slayt1-Kopya-2-e.jpg

Ermenistan Çocukları Cepheye Gönderip, “Suç” İşliyor

Çocuk Katili Ermenistan TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Çocuk Hakları Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kocaeli Radiye Sezer Katırcıoğlu, yaptığı basın açıklamasında Cephede Azerbaycan ordusu karşısında tutunamayan..

Ermenistan Çocukları Cepheye Gönderip, “Suç” İşliyor

Çocuk Katili Ermenistan

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Çocuk Hakları Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kocaeli Radiye Sezer Katırcıoğlu, yaptığı basın açıklamasında Cephede Azerbaycan ordusu karşısında tutunamayan Ermeni ordusu, sivilleri hedef almaya ve masum çocukları katletmeye devam ediyor.

Karabağ’da haksız olmasına rağmen varlığını sürdürmeye çalışan Ermenistan, yapılan uyarılara rağmen hukuk tanımaz bir şekilde saldırılarına devam ettiğini söyleyen Radiye Sezer Katırcıoğlu, sözlerine şöyle devam etti; “Bu saldırılardan en çok masum siviller zarar görürken, Avrupa başta olmak üzere batı ülkeleri ise yapılan zulme sessiz kalmayı sürdürüyor. Son olarak Gence’ye düzenlenen füze saldırısında yıkılan evlerin birinde 13 yaşında bir çocuk hayatını kaybetti. Ayrıca, Ermenistan ordusunun Terter’de sivil yerleşim birimlerine yönelik saldırısı sonucu 16 yaşında ki bir çocuk daha hayatını kaybetti.”

Ermenistan Çocukları Cepheye Gönderip, “Suç” İşliyor

Ermenistan ordusunun, Azerbaycan’a karşı 15 yaşın altındaki çocukları cepheye sürerek savaş suçu işlediğini aktaran Katırcıoğlu, şunları kaydetti; “Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev, Ermenistan’ın Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerler kullandığını görüntüler ile duyurdu. Bu durum uluslararası kuruluşlar tarafından incelenmesi gerekiyor. 15 yaşın altındaki çocukları askere almak ve kullanmak uluslararası insan hakları suçudur ve yasaklanmıştır. Bu savaş suçu olarak tanımlanmaktadır. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine sunulan bir raporda 2018’de çatışma bölgelerinde 12 binden fazla çocuğun öldürüldüğü ya da yaralandığını açıklamıştı. Ölüm ve yaralanmalarda listenin başında Afganistan, Filistin, Suriye, Yemen bulunuyor, şimdi ise Ermenistan’ı çocuklara karşı işlenen ağır ihlal olarak çocuk askerleri cepheye gönderdiğini görüyoruz.” dedi.

Haydut devlet Ermenistan; İnsanlık suçu işliyor, uluslararası hukuku çiğniyor, sivilleri ve çocukları vuruyor diyen Katırcıoğlu, açıklamalarına şöyle devam etti; “Ermenistan sivilleri vuruyor İnsanlık suçu işliyor. Bebekleri öldürüyor… Tek bir Batı ülkesinden ses var mı? Olmaz, ölen Müslümansa ses çıkarmazlar. Defalarca söyledik, yazdık. Batı ikiyüzlüdür, insani ve vicdani ilkeleri yoktur. Ölenin ve öldürenin kimliğine göre tavır alanların ikiyüzlülüğüne bir kez daha şahit oluyoruz.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.