Genel Güncel Manşetler

“Esnafımız da bizim gencimiz de”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Yeni Oto Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı Ertan Çetinkaya ve yönetiminin yanı sıra Medeniyet Derneği Kocaeli İl Temsilcisi Mahmut Ardıç ile yönetimleriyle..

“Esnafımız da bizim gencimiz de”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Yeni Oto Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı Ertan Çetinkaya ve yönetiminin yanı sıra Medeniyet Derneği Kocaeli İl Temsilcisi Mahmut Ardıç ile yönetimleriyle biraraya geldi..

Buluşmalarında esnaflardan gelen talep ve önerileri dinlerken, gençliğin ihyası için çalışan gönüllerin ve ülkede emeğiyle kalkınması için vatandaşların her daim destekçisi olacağını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Esnafımız da bizim gencimiz de bizim. Bu iki önemli yaklaşımı geliştirmek ve ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına her türlü girişimi ve çalışmayı yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“TOKİ BAŞKANI NEZDİNDE GİRİŞİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Gebze bölgesinde oto sanayi olarak esnaflık yapan ve artık talepleri olan Sanayi Sitesi için çalıştıklarını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “TOKİ ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Bu konuda esnafımızla her türlü işbirliğini yapacağız. Yer konusunda belli bir aşamaya geldi. Tarafların bir araya gelmesi noktasında da bir çalışma yapacağız. Daha ferah ve konforlu çalışma alanın oluşturulması için TOKİ başkanı nezdinde girişimlerimiz devam ediyor. Vatandaşımıza daha güzel alanlarda hizmet alması, esnaflarımızın güzel imkanlarda halkımızın ihtiyaçlarına cevap vermesi için hep birlikte çalışacağız. İnşallah güzel sonuçlar alacak, Gebzeli araç sanayisinde çalışan kardeşlerimizin de taleplerine cevap vermiş olacağız” ifadelerini sarf etti.

“BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZİ BİR KEZ DAHA RAHMETLE ANIYORUM”   

Medeniyet Derneği Kocaeli İl Temsilcisi Mahmut Ardıç ile olan buluşmasında da Çanakkale Savaşları’nın 103’üncü yıl dönümü vesilesiyle üzerinden bir asır geçmesine rağmen, Çanakkale Savaşları hâlâ hafızalarımızda tazeliğini ve önemini koruyor vurgusu yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Çanakkale Savaşları deyince onun destan şairi Mehmet Akif Ersoy’u da anmadan geçmemiz uygun olmaz. O, İstiklâl Marşımızı yazarak Milli mücadelemizi bayraklaştırmıştır. Çanakkale Destanı’nı yazarak ise o kahraman şehit ve gazilerimize yapılabilecek en büyük sanat abidesini edebiyat dünyasında inşa etmiştir. İstiklâl şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL