Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/kocaelidebugun.com/httpdocs/wp-content/plugins/sayfa-olusturucu/inc/styles-admin.php on line 392
"Eşsiz kahramanlık mücadelesinin adıdır 30 Ağustos" | Kocaelide Bugün

“Eşsiz kahramanlık mücadelesinin adıdır 30 Ağustos”

TBMM Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’dan  30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı   “26 Ağustos günü başlayıp Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’ün komutasında ordumuzun 30 Ağustos günü zaferle sonuçlandırdığı Büyük Taarruz Meydan..

“Eşsiz kahramanlık mücadelesinin adıdır 30 Ağustos”

TBMM Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’dan  30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

 

“26 Ağustos günü başlayıp Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’ün komutasında ordumuzun 30 Ağustos günü zaferle sonuçlandırdığı Büyük Taarruz Meydan Muharebesi Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli aşaması olmuştur. O gün; din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bir araya gelen Anadolu’nun kahraman evlatları işgalci düşmanı ve işbirlikçilerini vatan topraklarından atmış, bağımsızlığımıza el uzatanlara gereken cevabı vermiştir.

 

Sırtlarında çocuklarıyla mermi taşıyan anaların. Gözünü kırpmadan canını feda eden mehmetçiklerin. Cepheye su kaşıyan, ekmeğini bölüşen bacılarımızın, kardeşlerimizin, Başkomutanımız Atatürk’ün önderliğinde savaşan yiğit cesur yüreklerin, kahramanların zaferidir 30 Ağustos.

 

Atatürk’ün; “Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’ nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum’’ dediği eşsiz kahramanlık mücadelesinin adıdır 30 Ağustos.

 

Ülke olarak içinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte, 30 Ağustos Zafer Bayramı´nı ruhuna uygun olarak birlik ve beraberlik içinde kutlamak, 30 Ağustos´un değerini bir kez daha anlamak zorundayız. Bundan 98 yıl önceki emperyalist güçlerin, bugün silahların ötesine geçerek zihinlere yayılmak ve toplumları bugünün farklı araçları ile kontrol altında tutmak istediği bilinen bir gerçektir.

 

İşte bu nedenle, zamanın ruhunun çok çok ötesine geçmiş büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ sözlerini bugünün koşulları içerisinde yeniden okumalı ve bugün de özgürlük ve bağımsızlık için kalemle ve fikirle emperyalist zihniyete olduğu gibi anti demokratik uygulamalara ve onların savunucularına karşı mücadeleye devam etmemiz gerektiğini unutmamalıyız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta 30 Ağustos Zaferi’ni kazanan ve büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı ile tüm terör şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL