Evde Sağlık Çalışanlarına Teşekkür

Kocaeli’ de evde sağlık birimleri ve koordinasyon merkezlerinde görev yapan sağlık çalışanlarına 2018 yılında gerçekleştirdiği özverili çalışmaları nedeniyle İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney tarafından teşekkür belgesi takdim edildi…

Evde Sağlık Çalışanlarına Teşekkür

Kocaeli’ de evde sağlık birimleri ve koordinasyon merkezlerinde görev yapan sağlık çalışanlarına 2018 yılında gerçekleştirdiği özverili çalışmaları nedeniyle İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Kocaeli Sağlık Müdürlüğü Ertuğrul Gazi Toplantı Salonunda, 16 Nisan günü gerçekleştirilen programa Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. M. Serkan Şenel, Birim Sorumluları ve sağlık çalışanları katılım sağladı.

Ergüney “çalışmaların altında çok büyük emek ve gayret var”

Ülkemizde sunulan evde sağlık hizmetlerinin çok üst düzeyde olduğunu söyleyen İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney “Evde sağlık hizmetleri 2019 yılı itibariyle ülkemizde Dünyanın en gelişmiş ülkeleri ile aynı seviyede bulunuyor. İlimizde evde sağlık hizmetlerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin evde bakım hizmetleri de katılarak  daha nitelikli hale getirildi. Kocaeli ilinde 26 ekip ve 124 personel ile oluşturulan sağlık ordusu fedakarca görev yapıyor. Hastalarımızın psikolojik destek, fizyoterapi, yara bakımı, serum ve enjeksiyon tedavileri, muayene, raporlama, ilaç yazdırma gibi sağlık ihtiyaçları  bu ordu tarafından gerçekleştiriliyor ve her geçen gün daha da nitelikli hale geliyor” dedi.

Yapılan çalışmaların altında çok büyük emek ve gayretlerin olduğunu belirten Ergüney “Evde sağlık hizmetlerinin vatandaşlar nezdinde memnuniyet oranı üst düzeyde. Gelişen dünyada evde palyatif bakım konsepti hızla gelişmekte. Gerçekleştirdikleri özverili ve fedakar çalışmalarından dolayı ekiplerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra da bu hizmetleri geliştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

26 Ekip 124 Personel

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü  Evde Sağlık Hizmetleri bünyesine bağlı 9  hastane ve 5 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde bulunan 26 ekip ve 124 personel ile 2018 yılında Kocaeli’ de yaşayan evde sağlık ihtiyacı gereken yaklaşık 15 bin hastaya sağlık hizmeti ulaştırdı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL