28 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 127.651
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.209
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 76
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.511

Floor Curling ile ilk defa tanıştılar

Büyükşehir vatandaşları Floor Curling ile tanıştırdı   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Amatör Spor Haftası” nedeniyle sporun çocuklar ve gençler üzerindeki etkilerine dikkat çekmek amacıyla sporcular, öğrenciler ve her yaştan vatandaşın katıldığı..

Floor Curling ile ilk defa tanıştılar

Büyükşehir vatandaşları Floor Curling ile tanıştırdı

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Amatör Spor Haftası” nedeniyle sporun çocuklar ve gençler üzerindeki etkilerine dikkat çekmek amacıyla sporcular, öğrenciler ve her yaştan vatandaşın katıldığı açık hava spor etkinliği düzenledi. İzmit Kent Meydanında gerçekleşen etkinlikte uzman antrenörler tarafından Floor Curling oyununun kuralları ve oynanış şekli vatandaşlara ve çocuklara anlatıldı.

 

BÜYÜK HEYECAN YAŞADI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü, ücretsiz spor okulları kapsamında her yaştan insanın spor yapması için etkinlikler düzenliyor. Düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını sağlamak ve çocukların spora yönlendirilmesi amacıyla her yıl kutlanılan Amatör Spor Haftası etkinliği kapsamında çocuklar, ilk defa tanıştıkları Floor Curling sporunun müsabakaları esnasında büyük heyecan yaşadı.

 

ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

Özellikle çocukların yeni bir spor branşı olan Floor Curlingi oynarken gösterdikleri heyecanı ve mutluluğu ailelerinin dikkatinden kaçmadı. Hazırlanan bu etkinlik ile çocukların ve gençlerin hem eğlenmesi hem de spor branşlarına ilgilerinin artırılması hedefleniyor.


FLOOR CURLİNG NEDİR?

Floor Curling normal zeminde oynanabilen “Curling” branşıdır. Buz zemine ihtiyaç olmayan bu branş rahatlıkla düz zemine sahip olan sokak, meydan, okul, spor salonu günü tüm tesislerde oynanabilmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.