Gaziler Günü Törenle Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü Münasebetiyle Çelenkler Sunuldu   Türkiye cumhuriyetinin kurucusu, eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Gazilik unvanı ve  Mareşallik..

Gaziler Günü Törenle Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü Münasebetiyle Çelenkler Sunuldu

 

Türkiye cumhuriyetinin kurucusu, eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Gazilik unvanı ve  Mareşallik Rütbesi  verilişinin yıldönümü olan Gaziler Günü nedeniyle düzenlenen çelenk sunma töreni, Vali Seddar Yavuz’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen törene, Vali Seddar Yavuz, Deniz Eğitim – Öğretim ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Bülent Turan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı,  Vali Yardımcıları Salih Bıçak ve İsmail Gültekin, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Selim Kapancı, Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık,  siyasi parti ve STK temsilcileri, şehit ve gazi yakınları ile gaziler katıldı.

Kocaeli Valiliği, Deniz Eğitim ve Öğretim-Garnizon Komutanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şubesi tarafından Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.

Çelenk sunma töreninin ardından, Vali Seddar Yavuz ve protokol üyeleri gurur abidelerimiz olan gazi ve şehit aileleri ile bir süre sohbet ederek hal ve hatırlarını sordu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL