Güncel Politika

Gebze AK PARTİ’de Bayramlaşma

15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’nda gerçekleşen geleneksel kent bayramlaşması öncesi AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AK Parti İlçe binasında gerçekleşen bayramlaşma programına..

Gebze AK PARTİ’de Bayramlaşma

15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’nda gerçekleşen geleneksel kent bayramlaşması öncesi AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AK Parti İlçe binasında gerçekleşen bayramlaşma programına katıldı. Protokol üyeleri ve Ak Parti ilçe teşkilatının bayramlaştığı programda Milletvekili Zeki Aygün, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, partililerin bayramlarını tebrik etti.

BAYRAMLAŞMAYA YOĞUN KATILIM
Çok sayıda vatandaşın aileleriyle birlikte katıldığı kent meydanındaki ilçe bayramlaşmasına ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Dilovası Kaymakamı ve Gebze Kaymakam Vekili Mustafa Asım Alkan, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Kurt, İlçe Başkanı Hasan Soba, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Adem Gider, belediye başkan yardımcıları Nilay Ayran, Engin Güzel, Sadık Albayrak, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

KÖŞKER’DEN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI
Kent bayramlaşmasında kısa bir selamlama konuşması gerçekleştiren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker konuşmasına, kesilen kurbanların yapılan ibadetlerin kabul olması temennisi ile başladı. Başkan Köşker, “Allah’a şükürler olsun ki bir kez daha hep birlikte kurban bayramına erişmeyi nasip etti. Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum. Birlik ve beraberliğimizi tesisi ettiğimiz müddetçe Sayın Cumhurbaşkanı’mızın da liderliğinde dünyada söz sahibi bir ülke olmaya devam edeceğiz. Bu bayram inşallah tüm Müslüman Alemi’nin huzura kavuşmasına vesile olur. Bugün Müslüman coğrafyasında yaşananları görüyoruz şehitler veriyoruz. Ama biliyoruz ki bizlerin birlik ve beraberliği bozulmayacak ve şehitlerimiz mükafatlarını Allah katında alacaklar. Ben bir kez daha tüm Müslüman aleminin bayramını kutluyor hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

KATLİAMLARIN SON BULMASINI DİLİYORUZ
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in konuşmasının ardından konuşmasını gerçekleştiren Dilovası Kaymakamı Gebze Kaymakam Vekili Mustafa Asım Alkan, İslam Aleminde yaşanan katliamlara dikkat çekti. Alkan, “Hepinizin öncelikle Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Bu bayramlar küçüklere sevgi büyüklere saygının gösterildiği kutsal günlerdir. Bugünlerde maalesef Arakan’da Müslüman katliamı yaşanıyor. Biz bu katliamların artık son bulmasını istiyoruz. Bayramlarda katliam haberleri duymak istemiyoruz. Tüm dünyada mutluluk ve huzur diliyoruz” dedi.

NE YAPSALAR BAŞARAMAYACAKLAR
AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün yaptığı selamlama konuşmasında yapılan zulümlere karşı susan ülkelere değindi. Vekil Aygün, “Öncelikle herkesin bayramını kutluyorum. Bayramlar birlik beraberliğin, kardeşliğin yoğun yaşandığı günlerdir. Allah nice böyle günleri yaşamayı bizlere nasip etsin. Misafir olduğumuz bu dünyada acaba bunun gereği yapılıyor mu, bunun analizini yapmak lazım. Bu gün etrafımızda ve dünyada bu kadar insan öldürülüyorsa ve medeni dediğimiz ülkeler buna göz yumuyorsa, bu medeniyetin nasıl bir medeniyet olduğunu sorgulamamız lazım. Türkiye yaşanan bu katliamların karşısına dünya beşten büyüktür deyip dikiliyor. İşte Türkiye’nin bu şekilde güçlenmesinden rahatsız olanlar da Türkiye’nin etrafını ateş çemberine çeviriyor ve Türkiye’yi bölmeye çalışıyor. Ama ne yapsalar başaramayacaklar” dedi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri Gebzeliler ile bayramlaştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL