Manşetler Surmanset

Gebze Tek Yürek Oldu

15 Temmuz destanının yıl dönümünde Gebzeliler, Milli İrade Kent Meydanı’na adeta akın etti. İlçe protokolü ve Gebzelilerle de milli irade ve demokrasi yürüyüşünün ardından 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’ndaki..

Gebze Tek Yürek Oldu

15 Temmuz destanının yıl dönümünde Gebzeliler, Milli İrade Kent Meydanı’na adeta akın etti. İlçe protokolü ve Gebzelilerle de milli irade ve demokrasi yürüyüşünün ardından 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’ndaki anma ve yıldönümü etkinlilerine katılan ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Başkomutanımızın bir sözü ile meydanlara akın eden Gebzeliler bugünde meydanlarda, nöbetinin başında. Size Gebzelilerin selamlarını iletiyorum Gebze görevinin başında Sayın Cumhurbaşkanım” dedi.

15 Temmuz destanının yıl dönümünde Gebzeliler, Milli İrade Kent Meydanı’na adeta akın etti.  Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, meydanı dolduran binlerce Gebzelinin selamlarını  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti. Gebze Belediyesi önünde başlayan Demokrasi yürüyüşü 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanında son buldu. 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanında düzenlenen etkinliklere ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yanı sıra Gebze İlçe Kaymakamı Hasan Gözen, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Haluk Görgün, Gebze Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sıddık Ilgar, eski dönem Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, Cemalettin Kaflı, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, Milliyetçi Hareket Partisi Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Kurt, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Başkan Köşker’in eşi Ragibe Köşker, Belediye Başkan Yardımcıları Nilay Ayran, Engin Güzel, Sadık Albayrak, belediye meclis üyeleri, STK yetkilileri ve binlerce Gebzeli katıldı.

GEBZE AİLESİ DEMOKRASİ İÇİN YÜRÜDÜ

15 Temmuz Zaferi için düzenlenen etkinlikler kapsamında binlerce Gebzeli, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker öncülüğünde 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanında son bulan bir yürüyüş gerçekleştirdi. Gebze Belediyesi Mehteran Bölüğü eşliğinde binlerce Gebzeli, tekbirlerle 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanına kadar yürüdü.

MİLLET HAİNLERE GÜNÜNÜ DAR ETTİ

Meydanda Gebzeli hemşerilerine hitaben kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adanan Köşker, “Tarih boyunca her çağa damgasını vuran Türk milletinin yazdığı destanlar adeta tarihin akışına da yön vermiştir. Tıpkı 15 Temmuz’da milletçe yazdığımız bu destanda olduğu gibi! Bu milletin kadirşinaslığını, milli ve manevi duygularını kullanarak, temelinde yatan hain emellerini maskelemeyi başaran ve dış güçlerin piyonu olduğu ortaya çıkan FETÖ terör örgütü bundan tam bir sene evvel canımıza, malımıza, birliğimize ve kardeşliğimize kast etme kalleşliğini gösterdi! Necip milletimiz, Başkomutanları ve Cumhurbaşkanları Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla ‘tek bayrak, tek devlet, tek millet, tek vatan’ ülküsünde birleşerek bu hainlere bu kalleşlere gününü dar etti hamd olsun! 

RABBİM HAİNLERE FIRSAT VERMESİN 

Bu devletin ekmeğini yiyen bu milletin suyunu içen bu hainler bir şeyi hesap edemediler değerli hemşerilerim. O da; söz konusu vatan olunca; malın, canın ve diğer tüm dünya nimetlerinin yüce Türk milleti için bir teferruattan ibaret olacağını hesap edemediler! İstiklal Marşı, “KORKMA” diye başlayan bir milleti, tanklarıyla, toplarıyla korkutacağını sanan bu hainlere yine en güzel cevabı yine bu meydanlarda yine milletimiz verdi. Rabbim 15 Temmuz hainlerine bir daha fırsat vermesin, bir daha o günleri bizlere yaşatmasın. Allah tüm şehit ve gazilerimizden razı olsun, milli birliğimiz daim olsun inşallah.

GEBZELİLERİN SELAMLARINI İLETTİ

Bugün burada bu meydanları dolduran siz değerli Gebzeli hemşerilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Tam bir yıl önce Başkomutanımızın bir sözü ile meydanlara akın eden Gebzeliler bugünde meydanlarda, nöbetinin başında. Size Gebzelilerin selamlarını iletiyorum Gebze görevinin başında Sayın Cumhurbaşkanım” dedi.

BU MİLLET LİDERİNE LAYIK

Köşker’in konuşmalarının ardından Gebzelilere hitap eden İlçe Kaymakamı Hasan Gözen birlik ve beraberlik mesajları verdi Kaymakam Gözen, “Hainlerin o gece yapmak istedikleri darbe girişimine millet olarak, kadını, erkeği, çocuğu, yaşlısı ile dur diyen Türk Milletinin örneklerisiniz. Hepinizden Allah razı olsun. O gece liderine layık bir millet olmasaydık, bugün başımız dik bir şekilde dünyaya biz böyle bir milletiz diyemezdik. Bu sebeple hem Cumhurbaşkanı’mıza hem de onun arkasından inançla duran sizlere ve dava arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet Gazilerimize Allahtan şifa diliyorum” dedi.

GAZİ KAHRAMAN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

15 Temmuz gazisi Ayla Aşkın Kahraman o gece yaşadıklarını anlattığı sırada gözyaşlarını tutamadı. O geceyi asla unutamadığını ifade eden Kahraman, “Oğlumla birlikte o gece bizde meydanlara koştuk ilk duyduğumda inanamadım. Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile oğlumu da alıp meydanlara koştuk. O gece iki kurşun yedim ve oğlum beni hastaneye yetiştirdi. Hastanede gencecik çocukların şehit olduğunu gördüğümde bende şehit olmayı çok istedim” dedi. Gözyaşlarını tutamayan Kahraman’a Gebzeliler, “Allah senden razı olsun” şeklinde seslenerek destek verdi.

TÜRKİYE ARTIK ESKİ TÜRKİYE DEĞİL

Meydanı dolduran Gebzelilere o gece yaşananları anlatan gazeteci Süleyman Özışık ve Güvenlik Uzmanı Mete Yarar Gebze’de karşılaştıkları manzara karşısında düştükleri şaşkınlığı ifade ederek başladılar. Gebze’nin çok farklı olduğunu ifade eden Özışık, “Türkiye eski Türkiye değil. Yeni Türkiye vatanını sevenler için cennet bir vatan. Vatanını sevmeyenler içinse cehennem diyebiliriz. Bundan sonra bu ülkede vatan hainleri kahraman ilan edilmeyecek” dedi.

BU MİLLETİN MAYASINDA BOYUN EĞMEK YOK

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, “Bu milletin mayasında boyun eğmek yok, bu milletin mayasında vatansız kalmak yok. Kin tutmayalım ama bazı şeyleri unutmayalım. Bir daha 15 Temmuz yaşamamak istiyorsak 15 Temmuzu iyi anlamalı iyi anlatmalı ve bu yönde önlemlerimizi almalıyız. Değil bir yıl bin yılda geçse 15 Temmuzu unutmayalım ve bu meydanları artık kimseye bırakmayalım” dedi.

ERZİNCANLI DUYGULANDIRDI

15 Temmuz etkinliklerinde sahne alan Dursun Ali Erzincanlı birbirinden güzel şiirleri Gebzeliler için seslendirdi. Özellikle Şehit Ömer Halisdemir için yazdığı 30 Kurşun isimli şiirini okuduğu sırada meydanı dolduran Gebzeliler, duygusal anlar yaşadı. Erzincanlı, “15 Temmuz’da şahadet şerbetini içmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Allah onlardan razı olsun, onlar sayesinde bu topraklar hiçbir zaman bölünmeyecek” dedi. Gebze 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’ndaki anma etkinlikleri gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL