Güncel Manşetler

Gebze’de başpehlivanlar geçidi

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 29 Mayıs Pazar günü düzenlenecek olan ve 14 boyda 350 sporcunun yanı sıra başpehlivanların da kıran kırana mücadele edeceği Geleneksel Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri’ne Gebzeli..

Gebze’de başpehlivanlar geçidi
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 29 Mayıs Pazar günü düzenlenecek olan ve 14 boyda 350 sporcunun yanı sıra başpehlivanların da kıran kırana mücadele edeceği Geleneksel Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri’ne Gebzeli hemşerilerini davet etti
 163324_ekran-alintisi
Köşker’den Hünkar Çayırına davet

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 29 Mayıs Pazar günü düzenlenecek olan ve 14 boyda 350 sporcunun yanı sıra başpehlivanların da kıran kırana mücadele edeceği Geleneksel Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri’ne Gebzeli hemşerilerini davet etti

KIRAN KIRANA MÜCADELE
Gebze’de başpehlivanlar geçidi. Gebze Belediyesi Fatih Otağı Tarihi Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri’nde her sene olduğu gibi bu sene de pehlivanlar geçidi yaşanacak. 14 boyda 350 pehlivanın kıran kırana mücadele edeceği yağlı güreşlerde ayrıca; Recep Kara, Osman Aynur, İsmail Balaban, Fatih Atlı ve geçen senenin başpehlivanı Orhan Okulu başpehlivanlık için ter dökecek.
ATA SPORUMUZU YAŞATIYORUZ
29 Mayıs Pazar günü saat 10.00 başlayacak olan Tarihi Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri’nin ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker yaptığı davet açıklamasında, ata sporu yağlı güreşleri yaşatmak ve yeni nesillere tanıtmak için geleneksel olarak her yıl Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri’ni düzenlediklerini dile getirdi.
BAŞKAN’DAN DAVET
Gebzeli hemşerilerini Hünkar Çayırı’na davet eden Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Sporun ve sporcunun her zaman yanında bir belediye olduk. Yağlı güreşler bizim ata sporumuz olması nedeniyle oldukça önemli. Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz Fatih’in Otağı Hünkar Çayırı Yağlı Güreleri’ne tüm Gebzeli hemşerilerimizi davet ediyorum. Bu güzel organizasyonda hemşerilerimizle birlikte bu heyecanı paylaşmayı arzu ediyoruz” dedi.
SERVİS GÜZARGAHLARI
29 Mayıs Pazar günü saat 10:00’da başlayacak yağlı güreşlerin yapılacağı Tarihi Hünkar Çayırına kentin farklı noktalarından ücretsiz servisler kaldırılacak. Saat 08.30’dan itibaren her yarım saat arayla Yenikent Mahallesi Şok Market önünden (Eşfer Bitlis Parkı, Akse Sapağı, belediye önü güzergahında), Yavuz Selim Mahallesi muhtarlık binası önünden (Kadir Bakkal önü, Ankara Caddesi güzergahında), Çoban Mustafa Paşa Külliyesi önünden (Bağdat Caddesi, Beylikbağı Yaşar Doğu Caddesi güzergahında), İstasyon Mahallesi otobüs durakları önünden olmak üzere ücretsiz otobüs servisleri kaldıracak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL