24 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 113.427
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 69
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.573
Güncel Manşetler Teknoloji

Geleceğin Robot Tasarımcıları Kocaeli’de

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kocaeli Bilişim Fuarı’ndaki eğitim atölyeleri,  fuarın en dikkat çeken noktalarından biri oldu. Öğretmen ve öğrencilere yönelik olan atölyelerde, robotlarla İngilizce eğitimi ve robot dili öğretilirken, geleceğin..

Geleceğin Robot Tasarımcıları Kocaeli’de

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kocaeli Bilişim Fuarı’ndaki eğitim atölyeleri,  fuarın en dikkat çeken noktalarından biri oldu. Öğretmen ve öğrencilere yönelik olan atölyelerde, robotlarla İngilizce eğitimi ve robot dili öğretilirken, geleceğin robot tasarımcılarına da ev sahipliği yaptı

ATÖLYELER İLGİ ODAĞI OLDU

Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde açılan Kocaeli Bilişim Fuarı, B salonundaki teknoloji atölyeleriyle ilgi odağı oldu. Bu atölyelerden birini ise Gilbo Robotik Atölyesi oluşturdu. Atölyede; blok programlama, robotik tasarım, c kodlama, scratch programlama, temel arduino, nesnelerin interneti ve scratch programlama eğitimleri verildi.

ROBOTUN ŞEKLİ TASARLANIYOR

Atölyedeki robotik tasarım eğitiminde katılımcılara okul öncesi ve ilkokul için blok programlama ve robotla İngilizce eğitimi verildi. Müfredatlı bir eğitim kiti olan çalışma robotik tasarım ve yapımının mekanikle oluşması nedeniyle robotun şeklinin tasarlanmasını sağlıyor.

C KODLAMA İLE ROBOT DİLİ

Gilbo Robotik Atölyesi’nin ilginç eğitimlerden biri de C kodlama başlığı oldu. Fransızca, İngilizce gibi bir dil olan C kodlama, robotlarla iletişimi sağlayan yazılım olarak biliniyor. Vatandaşlar, robotlarla iletişim kurmanın yolu olan C kodlamanın inceliklerini öğrenme şansı yakaladı.

ONLAR GELECEĞİN ROBOT TASARIMCILARI

Bilişim Fuarı’nda ayrıca robotik eğitim kodlaması anlatıldı. Atölye Vizyon’da verilen eğitimlere çocuklar adeta akın etti. Algoritma mantığının verildiği atölyede bir anlamda kodlamanın alt mantığı açıklandı. Çocuklar, oyunla verilen eğitimde, legoları tasarlayarak, bu tasarımlarını bilgisayarda hareket ettirdi. Robotu kodlamayı başaran öğrenciler geleceğin robot tasarımcıları olduklarını gözler önüne serdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.