Girişimcilik kursları başlıyor

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, işyeri açmak isteyen vatandaşlara kredi desteğini 2019 yılında da sürdürüyor. Vatandaşların KOSGEB kredisinden faydalanmaları için öncelikli olarak Uygulamalı Girişimcilik Kursu’na..

Girişimcilik kursları başlıyor

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, işyeri açmak isteyen vatandaşlara kredi desteğini 2019 yılında da sürdürüyor. Vatandaşların KOSGEB kredisinden faydalanmaları için öncelikli olarak Uygulamalı Girişimcilik Kursu’na gitmeleri gerekiyor. Kocaeli’nde bu eğitimi veren kuruluşlardan biri ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları. Kocaeli’nde iş kurmanın yolu, bir anlamda, KO-MEK’in Uygulamalı Girişimcilik Kurslarından geçiyor. KO-MEK KOSGEB ve İşkur işbirliğinde Aralık ayının ikinci haftasında Uygulamalı Girişimcilik Kursları başlıyor.

TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, KOSGEB kredisinden yararlanarak kısa sürede iş kurmak isteyen vatandaşlar için tanıtım toplantısı düzenledi. Leyla Atakan Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına KOSGEB, İşkur ve Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

KO-MEK İŞ KURMAK İSTEYENİN YANINDA

Toplantıda ilk olarak KO-MEK’in, Uygulamalı Girişimcilik Kursları ile ilgili geniş kapsamlı bilgi aktarıldı. KO-MEK’in, KOSGEB ve İşkur ortaklığına eğitim konusunda destek verdiği kaydedilerek, buradaki asıl amacın, iş fikri olan girişimci adaylarına, 32 saatlik ders sonunda kendi fikirlerine yönelik iş planlarını yapmaları konusunda yardımcı olunduğu belirtildi. KOSGEB yetkilisi İrfan Sülü de toplantıda KOSGEB’in, kendi işini kurmak isteyen küçük girişimcilere yardım etmek, onları kalkındırmak ve ekonomik faaliyetlerine katkıda bulunmak amacıyla destek kredisi verdiğini hatırlatarak, bu kapsamda KOSGEB destek kredisinin nasıl alınacağı, şartları ve diğer konularla ilgili vatandaşlara detaylı bir sunum yaptı. Toplantıya İŞKUR adına katılan Fatma Taş ise, kursiyerlere günlük harcırah sağlama konusunda yardımcı olduklarını anlattı.

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK KURSU AÇILIYOR

Öte yandan KO-MEK, Aralık ayının ikinci haftasında, KOSGEB ve İşkur işbirliği çerçevesindeki Uygulamalı Girişimcilik Kurslarını açacak. İlk kurs 17-20 Aralık tarihlerinde KO-MEK Mimar Sinan ve Köseköy kurs merkezlerinde gerçekleştirilecek. İkinci etap kurs ise 24-27 Aralık tarihleri arasında Leyla Atakan, Yenikent ve Gölcük Kurs Merkezleri’nde yapılacak. Vatandaşların, KO-MEK Uygulamalı Girişimcilik Kursu’na katılmak için komek.org adresi üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL