Gökşen Mustafa Anadolu Lisesi’nin Konukları,Birol Güven ve Aydın Sarmal

Ünlü senarist Birol Güven ve Bestekar Aydın Sarmal Gökşen Mustafa Anadolu Lisesi Tiyatro Kulübü öğrencilerinin davetlisi olarak okul öğrencilerine Meslek seçimi, kariyer, tiyatro ve dizi oyunculuğu üzerine söyleşi yaptılar. Öğrencilerin..

Gökşen Mustafa Anadolu Lisesi’nin Konukları,Birol Güven ve Aydın Sarmal

Ünlü senarist Birol Güven ve Bestekar Aydın Sarmal Gökşen Mustafa Anadolu Lisesi Tiyatro Kulübü öğrencilerinin davetlisi olarak okul öğrencilerine Meslek seçimi, kariyer, tiyatro ve dizi oyunculuğu üzerine söyleşi yaptılar.

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği söyleşide Birol Güven : “ Önümüzdeki 15-20 yılda şu andaki mesleklerin % 60 ı olmayacak; meslek seçerken ona göre karar verin” dedi.

Tiyatro ve oyunculuk konusunda öğrencilerin sorularını cevaplandıran ünlü senarist “Tiyatrocu ya da dizi oyuncusu mu yoksa ünlü mü olmak istediğinize önce karar verin. Ünlü olmanın yolu burada geçmez tiyatrocu olacaksanız önce okulunu okuyun.” dedi. O kadar uzun bekleyemem hemen rol almak İstiyorum diyen bir öğrenciye de “inşallah içinizde doktor olmak isteyenler hemen ameliyat yapmak istemiyordur.” Karşılığını verdi.

Ünlü Bestekar Aydın Sarmal ise konservatuvar eğitiminden bahsetti. Sarmal : “Birçok ünlünün eserlerini kullanmak isteğinde bulunduklarını ancak Birol Güven’in davetiyle dizi oyunculuğuna başladığını susarak ünlü olduğunu belirtti.

Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi mezunu olduğunu belirten Birol Güven Darıcalı olduğunu Darıca yı sevdiğini ve Darıca ya hizmet etmek istediğini belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL