27 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 132.913
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.198
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 75
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.618
Güncel Manşetler

Gölcük Belediyesi Engellileri Unutmadı

Gölcük Belediyesi Engelli vatandaşlara hizmet konusunda yapılan çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Gölcük Belediyesi hizmet binasında görme engelliler için kabartma yürüme bantları yapımına başlandı. Görme engellilere hissedilebilir yol Görme engelli..

Gölcük Belediyesi Engellileri Unutmadı

Gölcük Belediyesi Engelli vatandaşlara hizmet konusunda yapılan çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Gölcük Belediyesi hizmet binasında görme engelliler için kabartma yürüme bantları yapımına başlandı.

Görme engellilere hissedilebilir yol

Görme engelli bireylerin güvenli bir şekilde gidecekleri istikamette yönlendirilmeleri amacıyla belediye girişine ve koridorlarına sarı renkli hissedilebilir kılavuz izli görme engelli bandı döşendi. Görme engelli bireylerin güvenli bir şekilde durmalarını veya yön değiştirmelerini sağlamak amacıyla asansör önlerine ve koridorlara hissedilebilir, zeminli görme engelli uyarı levhaları bandı konuldu.

Başkan Ellibeş, yaptığı açıklamada belediyeciliğin insanların hayatlarını kolaylaştırma, yaşam şartlarını iyileştirme sanatı olduğunun altını çizdi. Başkan Ellibeş, “Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezimiz ile biz de bunu yapmaya gayret ediyoruz. Her sosyal grubun ihtiyaçlarını tespit edip, o ihtiyaçlara cevap vermek bizim hem belediyecilik hem de insanlık vazifemizdir.” dedi.

Başkan Mehmet Ellibeş, belediyeye ait fiziki alanlarda da engellilere yönelik değişimler yaptıklarını anımsatarak, “Belediyemizin çeşitli hizmet binalarına, sosyal tesislerine, oluşturduğumuz parklara engelli vatandaşlarımızın çok rahat bir şekilde, hiç kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan girip çıkabilmelerini; tesisleri, parkları en iyi, şekilde kullanabilmelerini arzu ettik ve engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla hiç kimsenin yardımı olmadan kullanabilecekleri şekilde düzenlendik.” açıklamasını yaptı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.