Güncel Manşetler

Gölcük Belediyesi İhtiyaçlarını Kendi Üretiyor

Gölcük Belediyesi kentin ihtiyacı olan yer altı çöp konteynerleri, demir köprüler, mazgallar, dekoratif demir korkulukları ve otobüs duraklarını Gölcük Belediyesi Bakım – Onarım ve Garaj Amirliği’nin atölyelerinde kendi üretiyor. Yenileme..

Gölcük Belediyesi İhtiyaçlarını Kendi Üretiyor

Gölcük Belediyesi kentin ihtiyacı olan yer altı çöp konteynerleri, demir köprüler, mazgallar, dekoratif demir korkulukları ve otobüs duraklarını Gölcük Belediyesi Bakım – Onarım ve Garaj Amirliği’nin atölyelerinde kendi üretiyor. Yenileme çalışmaları çerçevesinde, öncelikle şehir merkezinde ve mahallelerdeki otobüs duraklarının güncellenmesi planlanırken, daha sonra, şehrin muhtelif noktalarındaki eskiyen otobüs durakları değiştiriliyor.

Ayrıca yapımına başlanan yer altı çöp konteynerleri Gölcük Belediyesi Bakım – Onarım ve Garaj Amirliği’nin atölyesi’nde üretiliyor. Gölcük Belediyesi bu tür çalışmalarıyla halkın büyük beğenisini topluyor.

Bu Uygulama İle Belediye Bütçesine Katkı Sağlanıyor

Piyasadan almak yerine Bakım – Onarım ve Garaj Amirliği Şantiyesinde kendi imkanları ile yer altı çöp konteynerleri, otobüs duraklarını ve demir korkulukları yapan Gölcük Belediyesi bu uygulama ile yüzde 50 oranında tasarruf ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük’e yakışır oturma bankları, yer altı çöp konteynerleri, demir korkulukları  ve otobüs duraklarının şehrin muhtelif noktalarında ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirileceğini söyledi. Kendi üretimleri olduğu için Belediye bütçesine de önemli bir katkı sağladıklarını ifade eden Başkan Ellibeş; “Bizim daha temiz bir Gölcük sloganı ile yer altı çöp konteyneri ilgili çalışmamız vardı. Bununla ilgili fiyat tekliflerini aldığımız rakamın bize biraz afaki olduğunu düşündük ve bu konuda kendi olanaklarımızla bu çalışmayı yapıp yapamayacağımızı kontrol ettiğimizde, burada emekçi arkadaşlarımızın bu çalışmayı yapabileceğini gördük. İhtiyaç görülen yerlere yapımı tamamlanan yer altı çöp konteyneri sistemi en kısa zamanda monte edilecektir” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL