Güncel

Gölcük Belediyesi’nden Kentsel Dönüşüm

Gölcük Belediyesi’nin 3 bölgede başlattığı kentsel dönüşüm hamlesi büyük bir hızla devam ediyor. Gölcük Denizevler Mahallesi, Gölcük Sanayİ Sitesi ve Gölcük Merkez olmak üzere 3 bölgede başlatılan kentsel dönüşümde; Sanayi..

Gölcük Belediyesi’nden Kentsel Dönüşüm

Gölcük Belediyesi’nin 3 bölgede başlattığı kentsel dönüşüm hamlesi büyük bir hızla devam ediyor.
Gölcük Denizevler Mahallesi, Gölcük Sanayİ Sitesi ve Gölcük Merkez olmak üzere 3 bölgede başlatılan kentsel dönüşümde; Sanayi Sitesi inşaatı başlamış ve devam ediyor. Denizevler dönüşümünde rezerv alanında yapılacak konutların temel etme töreni 16 Ağustos Çarşamba günü saat 17:00’ da Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM’ ın teşrifleriyle gerçekleştirilecek. Gölcük Merkez’deki dönüşümde proje ve etüt çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor.

DENİZEVLER DÖNÜŞÜMÜ TEMEL ATMA TÖRENİNE BAŞBAKAN GELİYOR
17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen Gölcük depreminde takriben 2 metreye yakın çökmeye maruz kalan Denizevler Mahallesi, Sivritepe mevkiinde belirlenen rezerv yapı alanında inşa edilecek konutlara taşınacak. TOKİ ile birlikte yürütülen projenin ihalesi yapılarak, müteahhit firmaya yer teslimi yapıldı. 541 adet konut, 14 adet dükkan ve 1 caminin yapılacağı proje takriben 1.5 yıl içerisinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.
Gölcük için büyük önemi olan bu dönüşüm projesinin temel atma töreni Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM tarafından gerçekleştirilecek.

GÖLCÜK SANAYİ SİTESİ YÜKSELİYOR
Artık şehrin içerisinde kalmış bulunan Sanayi sitesi, Hisareyn Karaköprü mevkiinde belirlenen rezerv alanında yapılmaya başlandı. Modern ve son teknoloji ile yapılmakta olan sanayi sitesinde muhtelif büyüklüklerde 416 adet işyeri olacak. Kasım 2016’da ihalesi gerçekleştirilerek yapımına başlanan sanayi sitesi, Haziran 2018’de tamamlanacak.

GÖLCÜK MERKEZ’DE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Kentsel dönüşümün en önemli bölgelerinden olan Gölcük Merkez yerinde dönüşüm projesinde, proje ve etüt çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. TOKİ Başkanlığı ile yürütülen çalışmalar neticesinde hak sahipleri ile görüşmeler başlayacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL