Gölcük’te Yağlı Güreşler Başlıyor

Gölcük Belediyesi Spor etkinlikleri kapsamında, 25 Ağustos Cumartesi günü saat 10.00’da Gölcük İhsaniye Denizevler Sahil Parkı´nda Gölcük Belediyesi Altın Kemerli Büyük Yağlı Güreş Müsabakaları gerçekleştirilecek. Gölcük İhsaniye Denizevler Sahil Parkı´nda..

Gölcük’te Yağlı Güreşler Başlıyor

Gölcük Belediyesi Spor etkinlikleri kapsamında, 25 Ağustos Cumartesi günü saat 10.00’da Gölcük İhsaniye Denizevler Sahil Parkı´nda Gölcük Belediyesi Altın Kemerli Büyük Yağlı Güreş Müsabakaları gerçekleştirilecek. Gölcük İhsaniye Denizevler Sahil Parkı´nda gerçekleştirilecek olan Gölcük Belediyesi Altın Kemerli Büyük Yağlı Güreşleri görsel bir şölene sahne olacak.

Tüm Gölcük halkını ve güreş severleri Denizevler Sahil Parkına davet eden Gölcük Belediye Başkan Vekili Levent Değirmenci “Renkli bir hafta sonu geçirmek, kültürel varlıklarımıza, ortak değerlerimize ve özellikle ata sporumuz olan yağlı güreşe sahip çıkabilmek adına her yıl olduğu gibi yine Gölcük Belediyesi olarak Büyük Yağlı Güreşlerini düzenliyoruz.  40’ın üzerinde başpehlivanla birlikte yaklaşık 500 güreşçi Denizevler Sahil Parkı’nda güreş severlerle buluşacak. Bütün vatandaşlarımızı organizasyonumuza davet ediyor, herkese güzel bir hafta sonu temenni ediyorum” dedi.

Kırkpınar Başpehlivanlarının da katılım göstereceği, Gölcük Belediyesi Altın Kemerli Büyük Yağlı Güreşleri Denizevler Sahil Parkı’nda saat 10:00’da başlayacak. 40 Başpehlivan, 50 Başaltı, 40 Büyük Orta olmak üzere toplamda 13 Boyda 500 Pehlivan mücadele verecek. Gölcük Belediyesi Altın Kemer Büyük Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan ünvanını elde edecek olan güreşçi altın kemer sahibi olacak.

Gölcük Belediyesi Büyük Yağlı Güreşleri 13 boyda yapılacak;

1-  Baş

2-  Baş Altı

3-  Büyük Orta

4-  K.Orta B.Boy

5-  K.Orta K.Boy

6-  Deste Büyük

7-  Deste Küçük

8-  Ayak

9-  Tozkoparan

10-  Teşvik 1

11-  Teşvik 2

12-  Minik 1

13-  Minik 2

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL