Güncel Manşetler

GTO 15 Temmuz için toplandı

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla açıklamada bulundu. Çiler yaptığı açıklamada, “İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlike olan 15..

GTO 15 Temmuz için toplandı

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla açıklamada bulundu. Çiler yaptığı açıklamada, “İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlike olan 15 Temmuz darbe girişimini ilk öğrendiğimiz andan itibaren Gebze Ticaret Odası olarak, devletimizin ve milletimizin yanında olduk. 15 Temmuz’un Birinci Yıldönümünde de düzenlediğimiz etkinliklerle, 15 Temmuz ruhunu canlı tutma, darbenin ötesinde bir işgal girişimi olan bu kalkışma hareketini unutmama, unutturmama gayesiyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Türk Milleti, 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain darbe girişimi karşısında demokrasimize ve kendi iradesine sahip çıkmış, benzersiz bir mücadele ile 249 şehidimiz ve 2 binin üzerinde ‘gazimiz’ Türk Demokrasi tarihine isimlerini yazdırarak, tarihte yerlerini almışlardır. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, ulusumuz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla demokrasimize kasteden bu saldırı amacına ulaşamamıştır. Milletimiz, ‘Türkiye Cumhuriyeti devletini kendi iradesi dışında hiçbir gücün yönetemeyeceğini’ dünyaya ispatlamıştır. Ülkemiz açısından çok zorlu bir süreç olan darbe girişiminden kısa bir süre sonra,  hükümetimizin iş dünyasıyla birlikte hareket ederek aldığı önlemler ve yaptığı reformlar hızla toparlanmamıza olanak sağlamış, ekonomide yüzde 5’lik bir büyüme kaydedilmiştir. Türkiye’deki tüm oda ve borsalarımızın gayretli çalışmaları sonucu bu yılın ilk altı ayında 1 milyon 200 bin insanımıza yeni istihdam oluşturulmuştur. İktisadi hayatımıza yansıyan önemli gelişmelerin yanı sıra, yatırımcıların güvenini yeniden kazanmamız iş dünyası olarak bizleri ayrıca yüreklendirmekte.

Ülkemizi dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi içinde görme hedefimizi gerçekleştirme yolunda gayretimizi arttırmaktadır. Ülkemizi, tarihinde görülmemiş bir karışıklık ve kargaşaya sürüklemek, Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmak isteyenlere rağmen, milletimizin hiçbir güç odağına fırsat tanımayacağına olan inancımla, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, ‘Demokrasi Şehitlerimizi’ ve Vatan için canlarını feda eden tüm evlatlarımızı rahmetle anar, ‘şehit ve gazilerimizin yakınlarının’ acılarını paylaşır, milletimize şükranlarımı sunarım.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL