Halıdereliler Kiraz Festivalinde Coştu

Gölcük Belediyesi´nin Halıdere´de üçüncüsünü düzenlediği Kiraz Şenliği, geçtiğimiz gün Halıdere sahilinde yapıldı. Şenlikte, Gölcük Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu da bir konser verdi. Halıdere’de üçüncüsü düzenlenen Kiraz Şenliğine, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş,..

Halıdereliler Kiraz Festivalinde Coştu

Gölcük Belediyesi´nin Halıdere´de üçüncüsünü düzenlediği Kiraz Şenliği, geçtiğimiz gün Halıdere sahilinde yapıldı. Şenlikte, Gölcük Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu da bir konser verdi.

Halıdere’de üçüncüsü düzenlenen Kiraz Şenliğine, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Belediye Meclis Üyeleri, Halıdere Körfez Mahallesi Muhtarı Ataman Akdeniz ve çok sayıda Halıdereli vatandaş katıldı.
Gerçekleştirilen şenlikte Gölcük Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu bir birinden güzel eserleri solo ve koro olarak seslendirildi. Gerçekleştirilen şenlikte Gölcük Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu da 22 eserin seslendirildiği bir konser verdi.

Çelik’e Çiçek Takdim Edildi

Gerçekleştirilen şenlikte ilk olarak Gölcük Belediyesi Konservatuarı TSM Korosu,Koro Şefi Fuat Gürlük yönetiminde sanat müziği eserleri söyledi. 10 solo, 12 koro eserin seslendirildiği şenlikte vatandaşlara da kiraz ikramında bulunuldu. Şenlikte Koro Şefi Çelik’e çiçek takdim eden Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Halıdere’de üçüncüsünü düzenlediğimiz şenliğe katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.
Halıderemizin geçmişte kirazı meşhurdu, bunu tekrar canlandırmak adına böyle bir festival düzenleme kararı almıştık, yıllar ne çabuk geçti, bu yıl üçüncüsünü düzenliyoruz. Umuyorum eskisi gibi Halıdere kirazı ile anılacak. Bunun önümüzdeki senelerde de devamını yaparak bu şenliği geleneksel bir hale dönüştürmek amacındayız. Koro şefimiz Emrullah Çelik ve ekibini tebrik ediyorum. Hepinize iyi eğlenceler dilerim” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL