Has Oda Hasbihallerinde ‘EbuBekir Sifil’ konuk oldu.

Gölcük Gençlik Merkezi Has Odasında aylık olarak düzenlenen “Has Oda Hasbihalleri” programının dördüncüsü oldukça samimi bir ortamda yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebubekir Sifil..

Has Oda Hasbihallerinde ‘EbuBekir Sifil’ konuk oldu.

Gölcük Gençlik Merkezi Has Odasında aylık olarak düzenlenen “Has Oda Hasbihalleri” programının dördüncüsü oldukça samimi bir ortamda yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebubekir Sifil dinleyenlere “Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü” konusunu anlattı.

Kur’an ve Sünnetin birbirinden ayrılmaz olduğunu belirten Ebubekir Sifil “Birisi Endonezyalı, birisi Fas’lı ayrı kültürlerden iki müslüman sokakta karşılaşınca aynı selamlama cümlesi ile selam veriyorlar. İbadethanelerine girerken sağ ayakları ile giriyorlar, yemek yerken sağ ellerini kullanmaya çalışıyorlar, besmele ile başlıyorlar, bitirirken elhamdülillah diyorlar. Ümmeti-i Muhammed arasındaki bu şebeke, bu görünmez unsurlar, bu yaşayış şekillerinin hiçbirisi Kur’an’da yer almıyor. Bunların tamamı Peygamber efendimizin Sünnet-i Seniyyesidir.” diyerek sünnetin müslüman toplumundaki yerine vurgu yaptı.

Konuşmanın ardından dinleyicilerle karşılıklı soru-cevap faslı gerçekleşt ve Doç. Dr. Ebubekir Sifil’e hediye takdimi ile program sona erdi.

Lider Gençlik Gölcük Temsilcisi İsmail Çalgan “Bir kültür hizmeti olarak gerçekleştirdiğimiz Has Oda Hasbihallerimizde değerli hocamızı ağırlamaktan mutluluk duyduk. Kendisine ve katılımcı misafirlerimize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL