Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/kocaelidebugun.com/httpdocs/wp-content/plugins/sayfa-olusturucu/inc/styles-admin.php on line 392
Hedef Gelecek Öğrencilerinden "Tarihi Sohbet Günleri" | Kocaelide Bugün

Hedef Gelecek Öğrencilerinden “Tarihi Sohbet Günleri “

Çayırova Belediyesi’nin gençlere yönelik eğitim yatırımlarından olan “Hedef Gelecek” projesi öğrencileri mevcut eğitim faaliyetlerinin yanı sıra yeni bir ders programına daha başladılar. “Tarihi Sohbet Günleri” adı altında Ertuğrul Gazi’den başlayarak,..

Hedef Gelecek Öğrencilerinden “Tarihi Sohbet Günleri “

Çayırova Belediyesi’nin gençlere yönelik eğitim yatırımlarından olan “Hedef Gelecek” projesi öğrencileri mevcut eğitim faaliyetlerinin yanı sıra yeni bir ders programına daha başladılar. “Tarihi Sohbet Günleri” adı altında Ertuğrul Gazi’den başlayarak, Sultan Vahdettin’e kadar olan süreçte Osmanlı Padişahlarını ve her dönem ile alakalı önemli olayların konu alındığı sohbetler 6 hafta boyunca devam edecek. Her Pazartesi 17.30 ve 19.30 saatleri arasında Akse Semt Meydanı Kültür Evi’inde gerçekleşen sohbette Gazeteci Yazar Fahri Sarrafoğlu, tarihi belgelerle Hedef Gelecek öğrencilerini aydınlatıyor.

Güç Zehirlenmesi Toplumları ve İmparatorlukları Bitiren En Büyük Etken

Tarihi Sohbet Günlerinin ilk söyleşi programında Hedef Gelecek projesinin iki grup öğrencileriyle bir araya gelen Gazeteci Yazar Fahri Sarrafoğlu, “Güç Zehirlenmesi” konusunu ele aldı. Öğrencilerin büyük bir dikkat ve keyifle takip ettiği söyleşide görsel materyallerle sunum yapan Sarrafoğlu, güç zehirlenmesi denen durumun uzun vadede Osmanlıyı ayakta tutan dinamikleri teker teker çürütmeye başladığını ifade etti. Sarrafoğlu: “ Ne zaman ki biz değil de ben demeye başladık o zaman gerilemeye başladık. Eğer elindeki gücü kullanamazsan, başkaları o gücü yönetmeyi kendilerine görev bilir. Her daim zeka ve gücün sende olması gerekiyor ve güç sendeyse onu doğrulukla, adaletle ve liyakatle kullanmayı bilmelisin. Osmanlıyı ayakta tutan en büyük etkenler kibre kapılmamaları ve gücü elinde tutarak güç zehirlenmesi yaşamaması. Eğer kuvveti hak, itaati de görev haline getirmeyi bilmiyorsa, toplumda en kuvvetli olan dahi sürekli üstünlük sağlayabilecek derecede kuvvetli değildir” dedi. Sohbet programları çerçevesinde projeye geçen yıl katılan öğrencilerle bu yıl katılan öğrenciler bir araya gelerek tanışma ve kaynaşma imkanı da buldular.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL