“Her okula spor salonu”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Antikkapı Restoran’da Beden Eğitimi Öğretmenleri İstişare Toplantısı düzenlendi. Toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı..

“Her okula spor salonu”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Antikkapı Restoran’da Beden Eğitimi Öğretmenleri İstişare Toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Kocaeli il ve ilçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, büyükşehir yetkilileri ve çok sayıda davetli öğretmen katıldı. Kocaeli Anne Şehir ve Spor Şube Müdürlüğü’nün projelerinin tanıtıldığı toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bir konuşma gerçekleştirdi. Toplumsal hayatta sporun önemine dikkat çeken Karaosmanoğlu, büyüyen şehirlerin hayatı durağanlaştırdığını ve bu durumun öğretmenliğin değerini yüz kat artırdığını ifade etti.

HAREKETE İHTİYAÇ VAR

Herkesin harekete ihtiyacı olduğunu ifade eden Karaosmanoğlu, “Baktığımız zaman hastaneler dolu, demek ki hastamız çok. Bunun nedeni sporsuz bir hayattır. Başta geçlerimiz olmak üzere sosyal hayatta size çok büyük bir ihtiyaç var. Sosyal hayatta sporu teşvik etmemiz gerekiyor. Sağlıklı bir yaşam ve zinde bir hayat için sporu yaymak sosyal bir sorumluluktur. Bizim en baştan beri üzerine düştüğümüz konu spordur. Mutlaka her vatandaşımız en az bir alanda spor yapmasını temin etmemiz gerekiyor. Bu alanda yaptığımız çalışmalar çerçevesinde sayıyı ciddi anlamda artırdık, fakat biliyoruz ki; bu da yeterli değil. Çünkü kentimizde hala spor yapmayan binler var” ifadelerine yer verdi.

HER OKULA SPOR SALONU
“Beden eğitimi öğretmenleri bir okulun bel kemiği konumundadır” vurgusunu yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Çocukların en sevdiği hocalar beden eğitim öğretmenleri olur. Bu anlamda sizlerin çok iyi bir yol çizip, çocuklarımızı sağlıklı ve faydalı birer birey yapmanız gerekiyor. Her okulumuzda bir spor salonunun olması en büyük amacımızdır. İnanarak çalışırsanız çalışmalarınızda başarı da gelecektir. Bu yolda biz de arkanızda olacağız. Uğraşırsak güzel çalışmalar ortaya çıkacaktır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL