Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/kocaelidebugun.com/httpdocs/wp-content/plugins/sayfa-olusturucu/inc/styles-admin.php on line 392
Herkesi Kucaklayan Bir Cumhurbaşkanı İstiyoruz | Kocaelide Bugün
Genel Güncel Manşetler Politika

Herkesi Kucaklayan Bir Cumhurbaşkanı İstiyoruz

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, Cumhurbaşkanı adayı olacak ve seçilecek kişinin parti rozetini çıkartarak ülke menfaatleri doğrultusunda hareket etmesi gerektiğini söyledi. Partili bir Cumhurbaşkanı istemediklerini ifade..

Herkesi Kucaklayan Bir Cumhurbaşkanı İstiyoruz

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, Cumhurbaşkanı adayı olacak ve seçilecek kişinin parti rozetini çıkartarak ülke menfaatleri doğrultusunda hareket etmesi gerektiğini söyledi. Partili bir Cumhurbaşkanı istemediklerini ifade eden Akgün, “Seçilecek kişinin halkın Cumhurbaşkanı olmasını istiyoruz” dedi.

TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, bir televizyon programına katılarak, son yaşanan siyasi gelişmeleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Millet İttifakı’nı oluşturan 6’lı masada yaşananlarla ilgili değerlendirmeler yapan Akgün, “Biz artık bu ülkede Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılına girdiğimiz bu dönemde artık milletimizin sağ seçmen ya da sol seçmen olarak ayrılmasını istemiyoruz. 6’lı masanın bir sancılı süreç yaşadığını görüyoruz. Bu gayet normal 6 tane birbirine benzemez parti aynı masada anlaşmaya çalışıyor. Buradaki doğacak pürüzler de sadece 6’lı masaya değil aynı zamanda milletimizin de güvenini zedeliyor. Biz siyasetçilerin işi sorun üretmek olmamalı. Sadece çözüm üretmek olmalıdır.” dedi.

AKŞENER MİLLETİN GÜVENİNİ SARSTI
Milletin sorun yaşamaktan bıktığını ve bu yüzden yeni arayışlar içerisinde olduğunu vurgulayan Akgün, “Millet yeni bir çıkış yolu ararken Sayın Akşener’in bu yapmış olduğu denklem 6’lı masaya olan güveni zedelemiş durumda. Keşke Sayın Akşener bu masaya yönelik ağır ithamlarını yapmadan önce biraz daha tartsaydı çünkü burada sadece 6’lı masa zarar görmedi. Milletimizin de güveni zarar gördü. Biz Türkiye Değişim Partisi olarak her zaman söylüyoruz. Cumhurbaşkanı adayı kim olursa olsun biz ülkemizin ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda parti merkezi yönetim kurulumuzla bunları değerlendirerek zaten ülkemizin menfaatlerini koruyacağımız şekilde çıkacak Cumhurbaşkanı adaylarını destekleyeceğiz. Biz çıkacak tüm Cumhurbaşkanı adaylarına aynı mesafedeyiz. Ancak o gün geldiğinde değerlendireceğiz. Ne yapmamız gerektiğine karar vereceğiz. O zamanda bizde parti olarak tavrımızı koyacağız. Ama bugün geldiğimiz süreçte maalesef bu yaşadığımız deprem felaketi varken gündemin bunlarla meşgul ediliyor olması oradaki depremzede kardeşlerimizin alacakları yardımları etkilemektedir. Şuanda herkes bu 6’lı masaya kitlenmiş durumda bu krizin şuanda bir an önce 6’lı masa tarafından çözülmesi gerekiyor. Ülkemizin sorunlarını nasıl düzeltecekleri konusunda çabalamaları gerekiyor.” diye konuştu.
PARTİLİ CUMHURBAŞKANI İSTEMİYORUZ
Türkiye Değişim Partisi olarak partili Cumhurbaşkanı istemediklerini seçilecek kişinin halkın Cumhurbaşkanı olması gerektiğini belirten Akgün, “Sayın Kılıçdaroğlu mutlaka adaylığını açıkladıktan sonra parti rozetini çıkartıp kendi seçmeninin değil Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olsun istiyoruz. Biz istiyoruz ki ülkenin sadece yüzde 51’ini değil yüzde 100’ünü kucaklayabilsin. Sadece kendi parti seçmenini değil milletinin menfaatini düşünen Cumhurbaşkanı olsun. Sayın Kılıçdaroğlu seçime giderken de rozetini çıkartabilir.” şeklinde konuştu.

YAVAŞ VE İMAMOĞLU GÖREVLERİNE DEVAM ETMELİ
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nın Cumhurbaşkanı yardımcı olarak aday gösterilme önerisini değerlendiren Akgün, “Sayın Mansur Yavaş ve İmamoğlu büyük şehirlerde belediye başkanlığı yapmaktadırlar. Sayın İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın bu daha ilk dönemleri aslında hem İstanbul’da hem de Ankara’da kendilerinin çalışmalarına milletimizin daha çok ihtiyacı var. Daha yeni belediye başkanı olmuşken Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı kendilerine yetmeyecektir. Belediyeler icra kuruludur. Orada işlem yaparlar milletimiz ile yan yana olurlar. O yüzden biz onların görevlerinde kalmalarına ve Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı adaylığının da bu işi devletimizi yönetmiş, devletimizin üst kurullarında bulunmuş oralara daha hakim liyakat ve ehliyet sahibi insanların olması gerekir. Şuan için çok erken olduğunu düşünüyoruz. Seçmeni de bu durumda mağdur etmemek lazım. Şimdi belediye başkanlığı görevlerine devam etsinler. Sonraki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde belki adaylıklarını koyabilirler bu süreçte deprem sonrası kendilerine çok ihtiyaç var. Hayal kırıklığı yaratmak adına belediye başkanlığı görevlerine devam etmeliler. “ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL