Manşetler Politika Surmanset

Hünkar Çayırını Sordu!

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, daha öncede dile getirdiği ve satışının durulmasını sağladığı Hünkar Çayırı’nın ranta açılmaması için Türkiye Büyük Millet Meclisinde konunun takipçisi olmaya devam ediyor. Tarhan, Kocaeli Kamuyu tarafından..

Hünkar Çayırını Sordu!

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, daha öncede dile getirdiği ve satışının durulmasını sağladığı Hünkar Çayırı’nın ranta açılmaması için Türkiye Büyük Millet Meclisinde konunun takipçisi olmaya devam ediyor.

Tarhan, Kocaeli Kamuyu tarafından yakından takip edilen konuyu Yazılı Soru Önergesi vererek Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme getirildi.

HÜNKAR ÇAYIRI RANTA AÇILAMAZ

Tarhan, “Devlet Malzeme Ofisi tarafından Özelleştirme İdaresi aracılığı ile Hünkar Çayırı’nın satışa çıkartılması, daha sonra İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ile Tuzla Belediyesinin, Tuzla Piyade Okulu içerisinden, 10 metre genişliğinde 1. Derece sit alanı olmasına rağmen Hünkar çayırına yol açması, alanın rant istismarcılarına açılacağı endişesini tekrarlamıştır. Hünkar Çayırı’nın ranta açılması kabul edilemez ” dedi.

FATİH SULTAN MEHMET HAN’A YAKIŞIR GÜZEL BİR PROJEYLE TAÇLANDIRILMASI GEREKİR

Tarhan, “Hünkar Çayırı’nın, Fatih Sultan Mehmet Han’a yakışır güzel bir projeyle bütün Gebze’nin ve bölgenin hizmetine sunulması gerekir. Bir çok tarihi ve kültürel değere sahip yapıların görmezden gelinerek yok edilmesine izin vermeyeceğiz” Dedi.

ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINDAN ÇIKARILMALI

Tarhan, verdiği yazılı soru önergesi ile Hünkar Çayırı’nın özelleştirme kapsamında çıkarılması gerektiğini belirtti. Ayrıca 1. Derece sit alanı olmasına rağmen Hünkar Çayırı’na açıldığı iddia edilen yol ile ilgili sorumlular hakkında idari işlem başlatılmalıdır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL