Eğitim Genel Güncel Manşetler

HÜRRİYETÇİ EĞİTİM SEN’den Promosyon Önerisine Hayır

Hürriyetçi Eğitim Sen’den yapılan açıklamada Kocaeli Üniversitesi çalışanlarının artık yılan hikayesine dönen banka promosyonlarıyla ilgili ankatte ‘hayır’ dediği açıklandı Hürriyetçi Eğitim Sen Üniversite Baştemsilcisi Doç. Dr. Ali Talip Akpınar ve..

HÜRRİYETÇİ EĞİTİM SEN’den Promosyon Önerisine Hayır

Hürriyetçi Eğitim Sen’den yapılan açıklamada Kocaeli Üniversitesi çalışanlarının artık yılan hikayesine dönen banka promosyonlarıyla ilgili ankatte ‘hayır’ dediği açıklandı

Hürriyetçi Eğitim Sen Üniversite Baştemsilcisi Doç. Dr. Ali Talip Akpınar ve Hürriyetçi Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Dr. Süleyman Pekin promosyon önerisi hakkında bir basın açıklaması yaptılar. Açıklama şöyle:

“Hürriyetçi Eğitim Sen olarak Kocaeli Üniversitesi Çalışanlarının artık yılan hikayesine dönen banka promosyonlarıyla ilgili farklı seçeneklerdeki görüşlerini almak için hazırladığımız anketimiz 3 Şubat 2023 saat 14:00 itibariyle neticelenmiştir.

İlk grafikte görüleceği üzere; Kocaeli Üniversitesi çalışanlarının % 96,2’si KOÜ Rektörlüğü’nün 18.000 peşin + 1.000 para puan + 6 ay sonra 1.250 para puan olmak üzere taksitli net 20.250 tl ödenmesine ilişkin Ziraat Bankasıyla promosyon anlaşması yapmasını istememektedir.

İkinci grafikte görüleceği üzere; Kocaeli Üniversitesi çalışanlarının % 76,5’i cezai şartın 3.500 tl’ye düşürülerek var olan promosyon önerisinin iyileştirilmesi halinde bile KOÜ Rektörlüğü’nün Ziraat Bankasıyla promosyon anlaşması yapmasını kabul etmemektedir. Ne var ki Kocaeli Üniversitesi çalışanlarının promosyon şartlarının iyileştirilmesi durumundaki hayır oranı azalmıştır.

Son grafikte görüleceği üzere; Kocaeli Üniversitesi çalışanlarının % 68,1’i Ziraat Bankasına cezai şart ödenmeksizin KOÜ Rektörlüğünün Aralık 2023’te başlamak üzere tüm bankaların katılımına açık Ekim ayında promosyon ihalesi yapmasını istemektedir.

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’nün daha önce yaptığımız çağrıları dikkate alarak çalışanlarının görüşlerini almak üzere anket yapmasını olumlu bulmakla beraber tek soruluk anketin evet – hayır şeklinde 2 seçenekli olması, işçi kadrosunda olanlar ile güvenlik görevlilerinin EBYS ve/veya kurumsal eposta hesapları olmaması nedeniyle ankete katılımların az olması sonucun sıhhiyeti adına bir handikap teşkil etmektedir.

Ayrıca Kocaeli Üniversitesi çalışanlarının önemli bir kısmı promosyon ödemesinde para puan kullanılmasını uygun bulmamaktadır ve Ziraat Bankası’ndan kredi kartı olmayanların para puan yüklemesinin nasıl yapılacağı da belirsizdir.

KOÜ Rektörlüğünün Hürriyetçi Eğitim Sen’in kurum çalışanların görüşlerini aldığı anketten faydalanmasını umuyor ve promosyon konusunda çalışanlarının lehine karar vereceğini umuyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL